içinde ur gibi büyüdüler

Ödülleri töreninde konuşan , geçmişte ilim beklenen kurumun kendi cumhurbaşkanını dinlediğini belirterek "Bu engel aşıldı. Türkiye ile mücadelesini kazandı" dedi

Giriş Tarihi: 25.12.2014
TÜBİTAK içinde ur gibi büyüdüler
Cumhurbaşkanı , "Bir gizli yapı sinsice 'ın içinde büyüdü, adeta bir ur gibi gizlice bünyeyi sardı, bünyeye hakim oldu ve başka gayelere hizmet etmeye başladı. Bilim üretmesini, bilimi teşvik etmesini beklediğimiz TÜBİTAK, kendi ülkesinin cumhurbaşkanını, başbakanını, genelkurmay başkanını, bakanlarını dinlemek gibi, uluslararası istihbarat servislerine hizmet vermek gibi haince bir planın ne yazık ki zemini oldu" diye konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin yla mücadelesini kazandığını vurgularken, "Bu engelin aşılmasıyla siyasetin, ekonominin, dış politika ve toplumsal hayatın yanında eğitimin ve bilimin önü daha da açılmıştır, açılmaya devam edecektir" dedi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen TÜBİTAK 2014 Yılı Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri töreninde konuşan Erdoğan şunları söyledi:
TÜBİTAK'TA UR GİBİ BÜYÜDÜLER: TÜBİTAK'ı, bu ülkenin bilim politikalarına istikamet çizecek bir merkez olarak güçlendirdik, güçlendiriyoruz. Niyetimiz tamamen burada özellikle kaliteyi yükseltmek, hedefimiz, gayemiz bu ülkede bilimin desteklenmesi, teşvik edilmesi. Ama ne oldu? Bir gizli yapı sinsice TÜBİTAK'ın içinde büyüdü, adeta bir ur gibi gizlice bünyeyi sardı, bünyeye hakim oldu ve başka gayelere hizmet etmeye başladı. Bilim üretmesini, bilimi teşvik etmesini beklediğimiz TÜBİTAK, kendi ülkesinin cumhurbaşkanını, başbakanını, genelkurmay başkanını, bakanlarını dinlemek gibi, uluslararası istihbarat servislerine hizmet vermek gibi haince bir planın ne yazık ki zemini oldu. "Kriptolu telefon ürettik" dediler, diyorlar. Bunu devletin üst düzey yöneticilerine veriyorlar ve sonra ellerindeki şifrelerle bu telefonları dinleyip bir yerlere servis ediyorlar. Burada sadece ihanet yok, burada aynı zamanda çok ciddi bir ahlaksızlık da var. Ayrıca burada sadece kendi vatanına ihanet, kendi milletine ahlaksızlık değil bilime ihanet, tüm bilim camiasına yönelik ahlaksızlık da var.
TÜRKİYE MÜCADELESİNİ KAZANDI: Şu anda TÜBİTAK'ı da işte bu ilim camiasının, bu bilim insanlarının, yüz karalarından aktarma süreci olarak görüyorum. Bilgiyi ülkemiz için, tüm insanlarımız için önemli bir yönetim aracı olarak kullanma noktasında TÜBİTAK'ı hedef olarak görüyorum ve oradan elde edilecek hasılanın da bu ülke için çok önemli bir kaynak olduğunu ifade etmek istiyorum. Türkiye, paralel yapıyla mücadelesini kazanmıştır. Allah'ın izniyle kazanmaya devam ediyor. Bu bir özgürlük mücadelesiydi ve önümüzde önemli bir engeldi, şimdi bu açığa çıktı. Bu engelin aşılmasıyla siyasetin, ekonominin, dış politika ve toplumsal hayatın yanında eğitimin ve bilimin önü daha da açılmıştır, açılmaya devam edecektir.
KOMPLEKSLİ GENÇLİK: Farabi, Piri Reis, Ali Kuşçu denildiğinde kimileri kompleks içinde bu isimleri hafife aldı. Amerika kıtasına Kristof Kolomb'dan önce Müslümanların ulaştığını söylediğimde birileri kıyamet kopardı. Bu konuda yazılan kaynak eserler ortada. Bu ülkenin gençleri bugün hala tartışılan bu mesele karşısında okumak, araştırmak, iddiaları incelemek yerine kompleks içinde alay edebiliyor. Çünkü bizlere maalesef yalan söyleyen bir tarih öğrettiler.

NOEL MESAJI: SAYGIYLA YARINLARI İNŞA EDELİM
yazılı mesaj yayımlayarak, Hıristiyanlık inancına mensup vatandaşların Noel bayramlarını kutladı. Anadolu'nun, tarih boyunca, farklı dinlerin, kültürlerin ve etnik grupların bir arada yaşadığı; ırkçılığın, ayrımcılığın, kin ve nefretin zemin bulamadığı bir coğrafya olduğunu vurgulayan Erdoğan, Türkiye'nin, hangi dine, inanca, etnik kökene ve mezhebe mensup olursa olsun vatandaşların huzur ve güven içinde yaşadığı bir yer olduğunu belirtti. Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Nasıl tarih boyunca bir ve beraber yaşamışsak, gelecekte de ülkemizdeki farklılıkları bir zenginlik olarak görmeye; karşılıklı saygıyı esas alarak yarınlarımızı birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Başta Hıristiyan vatandaşlarımız olmak üzere tüm Hıristiyan aleminin Noel Yortusunu bir kez daha tebrik ediyor, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum." TBMM Başkanı Cemil Çiçek de mesajında, "Noel Bayramı da özlemlerimizi giderdiğimiz, sevgiyi, hoşgörüyü, barışı ve huzuru hatırlatan kutsal günlerdendir" derken Başbakan Ahmet Davutoğlu ise farklılıkları ülkenin çok değerli zenginlikleri olark gördüklerini belirterek "Bu geleneklerin bundan sonra da aynı coşkuyla yaşanması en büyük temennimizdir" ifadesini kullandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise "Noel ortak değerimizdir" dedi.

'BİR SABAH KALKTIK Kİ O DİL ARTIK YOK'
cumhurbaşkanı, TÜBİTAK'taki konuşmasında dile ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: "Bizim son derece zengin, bilim yapmaya, üretmeye son derece müsait bir dilimiz varken bir gece yattık sabah kalktık, baktık ki o dil yok. Binlerce kelime ve kavram unutturuldu, sözlüklerden çıkarıldı. Şu anda Türkçenin mevcut kelime hazinesiyle felsefe yapamazsınız. Ya Osmanlıca kelime ve kavramlara başvuracaksınız ya da İngilizce, Almanca, Fransızca. Bu sorunların hepsini aşmak zorundayız. Bu sorunlar devlet eliyle değil bilim insanları eliyle aşılacak sorunlardır."MEHMET NURİ TURAN: 'GÜLEN BİZİ HEDEF GÖSTERDİParalel devletin çekilmiş en net fotoğrafıParalel yapı operasyonu sosyal medyayı salladıNuh Gönültaş hakkındaki gözaltı kararının gerekçesiSavcı'dan Ahmet Şık'a faşizan dersiDavutoğlu'ndan flaş operasyon açıklaması!Gülerce: Mehmet Doğan'a yapılan zulümdüFethullah Gülen'i ilk kez açığa düşüren o vaazEkrem Dumanlı gözaltına alındıİSRAİL'DEN ZAMAN'A DESTEK!O DA ŞÜPHELİLER ARASINDA! İşte gözaltı listesi! KUMPASI İLK SABAH DUYURMUŞTU İKİ DİZİNİN YÖNETMENİ VE YAPIMCISI GÖZALTINDA Hükümetten ilk açıklama! FUAT AVNİ TAKMA İSMİNİN GERÇEK SAHİBİ…

Rezalet Zaman'ı

TÜBİTAK içinde ur gibi büyüdüler

TÜBİTAK'ta Paralel sorgu

Türkiye Silivri olurdu

'Siyasi suç' kalkanına sığınamayacak

Hanefi Avcı'dan Yargıtay'ın kararına ilk yorum

Osmanlı arşivleri için üst düzey koruma!

Karaca'dan Gülen'e; Arz ederim efendimBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK içinde ur gibi büyüdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN