leri daha büyük gösteren hileleri

Giriş Tarihi: 24.3.2015 17:35
Gözleri daha büyük gösteren makyaj hileleri

lerinin küçük olmasını dert edinen ve gözlerini ön plana çıkarmak isteyen kadınlar hilelerini deneyebilir. , göz kalemi ve maskara kullanarak uygulayabileceğiniz makyaj teknikleriyle gözleriniz, daha iri, parlak ve anlamlı görünebilir.

İşte büyük bakışlar için 6 makyaj önerisi...

Gümüş ışıltıları deneyin

Gözlerinizi büyük göstermenin ve parlaklık kazandırmanın en etkili yöntemlerinden ilki, gözlerinizin iç köşelerine hafif yansımalı parlak bir far uygulamak. Gümüş ışıltılı krem ya da toz farı gözlerinizin iç köşelerine hafif dokunuşlarla uygulayın. Göz kapaklarınıza ve alt kirpiklerinizin dibine uyguladığınız farla bir bütünlük oluşturmaya dikkat edin. Göz makyajınızı iki kat maskara uygulayarak tamamlayın.

Deniz mavisine güvenin

Kirpik diplerinden göz kenarlarına doğru koyu renklerle yapılan makyaj, gözlerdeki beyazlıkların olduğundan daha beyaz ve parlak görünmesini sağlar. Bu yöntemi koyu mavi tonlarında eyeliner kullanarak uygulayabilirsiniz, siyah eyeliner'dan çok daha işe yarar. Üstelik 2015 yaz makyajında mavi eyeliner da çok moda.

Bej far kullanın

Renkli far kullanmadan gözlerinizi büyük göstermek istiyorsanız, renksiz zemin farı ya da kusurları gizlemek için kapatıcı kullanabilirsiniz. Üst kirpiklerinizin dibinin tamamını ve alt kirpiklerinizin dibinin yarısını siyah göz kalemiyle çerçeveleyin. Alt kısma gözlerinizin yarısına kadar kalem çekin, iç köşelere kadar kalemi uygulamayın. Alt kirpik dibinizin tamamına kalem sürmek, gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olur. Yumuşak bir görünüm için göz kaleminizi pamukla hafifçe silin, bunu yaparken maskaranıza zarar vermemeye dikkat edin.

Maskara hileleri yapın

Göz kapağınıza altın ışıltısı veren krem far sürdükten sonra bronz renklerdeki göz kalemini üst ve alt kirpiklerinizin dibine uygulayın. Pamukla hafifçe göz kaleminizi silerek, farla bütünleşmesini sağlayın. Göz kaleminizin üstüne bronz far uygulayın ve göz kapağınızın tamamına altın tonlarında toz farı sürün. Siyah maskara uyguladıktan sonra gözleriniz ne renkse aynı renkte maskarayı sadece kirpik uçlarınıza sürün. Mesele gözleriniz maviyse, kirpik uçlarınıza mavi maskara sürün.

Pastel tonlarla tanışın

Hafif pastel ve parlak tonlar gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Mesela leylak tonları tüm cilt renkleriyle uyumludur. Göz kapaklarınıza yüz pudrası sürün. Bu yöntem cildinizdeki yağın, farı çekmesini ve göz kapaklarınızdaki topaklaşmayı engellebilir. Göz kapağınıza ve kirpiklerinizin dibine lavanta tonlarındaki farı, yuvarlak hareketlerle fırça kullanarak uygulayın. Gözlerinizi daha büyük gösterebilmek için kirpiklerinizin daha dolgun ve kıvrık olması çok önemli. Bunun için kirpiklerinize hacim veren ve daha kıvrık gösteren maskaralar uygulayın.

Renk geçişlerini deneyin

Gözlerinizde kusursuz bir gölge etkisi yaratmak istiyorsanız, göz kenarlarınıza koyu tonları ve göz kapaklarınıza açık tonları uygulayın. Bu yöntemle göz kapaklarınızın geniş görünmesini sağlayarak, daha çekici ve büyük gözlere sahip olabilirsiniz. Kahverengi ya da gri tonlarındaki farları kullanmak yerine ışıltılı bronz tonlardaki farları tercih edebilirsiniz.

Kaynak: Pudra.com

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözleri daha büyük gösteren makyaj hileleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN