Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlumla kavga etmek bile bana keyif veriyor

Giriş Tarihi: 7.5.2013

Yönetmen Türkan Derya ile evliliğinden 8 yaşında Ali isimli bir oğlu olan Ozan Güven, "Onunla kavga ederken bile büyük keyif alıyorum. Kimi zaman 'Adamın başka fikri var' diye şaşırıyorum" diyor

'Muhteşem Yüzyıl dizisinde kötü kalpli 'Rüstem Paşa'yı canlandıran Ozan Güven, artık reklamlarda da boy gösteriyor. Bir çay markasının reklam filminde oynamaya başlayan Güven'le, Cosmopolitan dergisinden Elif Öksüz konuştu....

Mimar Sinan Üniversitesi Dans Bölümü'nden mezun olmuşsunuz ama bunu pek bilen yok!
Mezun olamadım aslında... Son senemde ayrıldım. Sekiz sene Mimar Sinan'da okudum; her dönemden arkadaşım vardır.

Hiç dans hünerlerinizi gösterdiniz mi peki?.
Ben okurken beş sene dans ettim aslında. Bir sene okula gidiyordum, sonra dondurup çalışıyordum. O yüzden her seneyi iki defa okudum. Son sene dayanamayıp okulu bıraktım ve askere gittim.

ÇOCUK YAPMA MODASI...
Gelelim özel hayatınıza... Oğlunuz kaç yaşında oldu? Birlikte en çok ne yapmaktan hoşlanıyorsunuz?
1 Haziran'da 9 yaşında olacak. Çok keyif aldığınız bir arkadaşınız olduğunu ve onun çocuğunuz olduğunu düşünün. Çocuğu olmayana bunu anlatmak çok zor aslında. Evlat sahibi olmanın verdiği bir böbürlenme gibi hissediyorsunuz bunu. "Benim çocuğum yok ama kedim var" ya da "Yeğenlerim var" demek çok farklı... Şimdi moda olduğu için herkes çocuk yapıyor. "Her şeyden önce ben anneyim" ile başlayan cümleler, çocuk sahibi olmayanlara itici geliyor haliyle. Şahsen çocuğumla kavga ederken bile büyük keyif alıyorum. 'Adamın başka bir fikri var' diye şaşırabiliyorum.

BÜYÜK BİR HAZ!

Peki sizce nasıl bir şey çocuk büyütmek?
Çocuğunuzla sürekli bir yolculuk hali oluyor. Aslında çocuğun büyüdüğüne tanıklık etmiyorsunuz; kendi çocukluğunuza dönüp neler yaptığınızı düşünüyorsunuz. 'Ben onun yaşındayken neler yapıyordum?' gibi şeyler düşünüyorum sık sık. Aslında birbirimize çok benziyoruz. Benzediğini ya da benzemediğini fark etmek; dünyanın en büyük hazzı... Bu arada herkes ne yapmaktan büyük haz alıyorsa; çocuğu olduktan sonra onu unutsun. Çünkü çocuk bambaşka bir şey. Yine de çocuk üzerinden ahkam kesmemek lazım.

DAMAT YA DA SEVGİLİ OLMA PEŞİNDE DEĞİLİM
Bazı anneler sizinle ilgili "Keşke damadım olsa; hem yakışıklı, hem komik" diyor. Siz bu konuda ne diyorsunuz?
İçi seni, dışı beni yakar!

İdeal damat adayı değil misiniz yani...
Yok canım, olur mu öyle şey? Yıllar önce 'Genç kızların sevgilisi' diyorlardı; o zaman "Kendilerine başka bir aday bulsunlar" dedim. Damat ya da sevgili olma peşinde değilim. Bu, bir iş ve bir gün bitecek. Mesleğimi ömrümün sonuna kadar yapmak istiyorum ama birilerinin damadı olmak bana komik geliyor. Ama ben kimseye kızmıyorum. Sadece o ben değilim.

İŞİM GEREĞİ MANİKÜR PEDİKÜR YAPTIRIRIM
Sizin için 'Şarap gibi adam' tanımlaması yapanlar var. Kendinize bakıyor musunuz?
Onlar sonradan gurmedir! Kendimi çok boşlamış biri değilim ama özel bir bakım da yapmıyorum. Evet, işim gereği manikür, pedikür yaptırmam gerekiyor ama iş dışında kendimle çok fazla ilgilenmiyorum.

Nasıl kadınlardan hoşlanıyorsunuz?
Hayatıma çok fazla kadın girmedi. O yüzden de bunun bir tarifi yok benim için.

ETKİLEŞİM ANLIKTIR

Etkileşim oluyor mu peki?
Etkileşimden dolayı birini hayatınıza sokuyorsanız, o gelip geçer çünkü etkileşim anlıktır. Birisinin elinden tutup "Bu benim sevdiğim kadın" diyorsam, bu yalan değildir. Bunun başka tarifi yoktur. Hiçbir zaman olmadı, olmayacak da.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlumla kavga etmek bile bana keyif veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN