Uçan Süpürge Genç Cadı ödülü 'nın

'nde "Gett/İsrail Usulü Boşanma" filmi, Dünya Sinema Yazarları Birliği (FIPRESCI) ödülüne değer görüldü. Oyuncu da "Genç Cadı" ödülünü aldı.

Giriş Tarihi: 20.5.2015 12:52 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 12:55
Uçan Süpürge Genç Cadı ödülü Begüm Akkaya'nın
Dünya Sinema Yazarları Birliği'nin jüri gönderdiği tek festivali olan 18. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, Büyülü Fener Sineması'nda düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi.

Törenin sunuculuğunu Damla Sönmez ile Festival Koordinatörü Özlem Kınal yaptı. Sönmez, festivalin 18 yıldır gerçekleştirildiğini anımsatarak, "18 yıl sonra gelinen bu noktada, tam da festivalin ortaya çıkış misyonuna uygun olarak, 'Sansüre hayır' diyor ve programımızda yer alan tüm filmlerimizin eksiksiz olarak kadınlara ulaşması gerektiğine inanıyoruz" dedi.

Kapanış töreninde, festivalin FIPRESCI ödülünü kazanan film de açıklandı. İsrail'de boşanmanın zorluğunun anlatıldığı "Gett/İsrail Usulü Boşanma" filmi ödüle layık görüldü.

İsrail'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Amira Oron, film ekibi adına jüriden ödülü aldı. Oron, festivali düzenleyenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Genç kadın oyuncuları desteklemek için verilen "Uçan Süpürge Genç Cadı" ödülü, yönetmenliğini Görkem Şarkan'ın yaptığı Nergis Hanım filmindeki "Bahar" karakteri ile oyuncu Begüm Akkaya'ya verildi.

Akkaya, ödülünü emekçi kadınlar adına aldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçan Süpürge Genç Cadı ödülü Begüm Akkaya'nın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN