Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın mirası kızına

5 ay önce fotoğrafçı 'dan boşanan , iki yaşındaki kızı için aylık bin lira iştirak nafakası ödeyecek. Ayrıca tüm eğitim ve sağlık giderlerini karşılayacak.

Giriş Tarihi: 31.8.2015 10:12
Teoman'ın mirası kızına
Fotoğrafçı 'dan 5 ay önce boşanan Türk rock müziği sanatçısı , müşterek iki yaşındaki kızları için aylık bin lira iştirak nafakası ödeyecek. Teoman, hangi okula giderse gitsin, üniversite dahil, kızının tüm eğitim ve sağlık giderlerini karşılayacak. Ayşe Kaya ise velayeti kendisinde bulunan küçük kızına miras hükümlerinin uygulanabilmesi ve mallarının korunabilmesi için mahkemeye başvurdu.

Teoman, avukatı Bilge Güçsav Çobanoğlu aracılığıyla Mart 2015'te eşi Ayşe Kaya Yakupoğlu'ndan boşanmak için dava açtı. 30 Aralık 2012'de evlendiklerini ve müşterek bir kızları olduğunu anlatan Teoman, taraflar için artık evliliğin çekilmez bir hal aldığını, davalı eşi ile bir boşanma protokolü düzenlediklerini ve anlaşmalı olarak boşanmak istediklerini belirtti. 27 Mart 2015'te hâkim karşısına çıkan Teoman ve eşi, boşanma konusunda anlaştıklarını tekrarladı.

Teoman, eşi ya da kendisinin herhangi bir tazminat talebi olmadığını, kızın velayetinin anneye verilmesi konusunda fikir birliği içinde olduklarını ve kızı için aylık bin lira nafaka ödemeyi kabul ettiğini, herkesin sahip olduğu malvarlığının kendisinde kalacağını anlattı. Çocuğun tüm eğitim ve sağlık masraflarını da karşılayacağını ifade etti. Mahkeme çiftin boşanmasına, Teoman'ın kızına aylık bin lira iştirak nafakası ödemesine hükmetti.

Teoman'ın velayeti anneye verilen kızını haftanın ve yılın belirli dönemlerinde görebilmesi, hangi okula giderse gitsin üniversite hayatı dahil tüm eğitim giderleri ile hangi hastane ve ne tür bir tedavi olursa olsun tüm sağlık giderlerini karşılaması kararlaştırıldı. Tarafların tazminat talepleri olmadığı kararda açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teoman'ın mirası kızına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN