: ‘’nınki gerçek aşk değilmiş’

Giriş Tarihi: 1.1.2019 10:06 Güncelleme Tarihi: 1.1.2019 12:56
Ahmet Kural: ‘Sıla’nınki gerçek aşk değilmiş’

- Bu arada savcılığa verdiğiniz, devlet üniversitelerinden alınan iki tane bilimsel mütalaa vardı; hem darp raporu hem de tanık beyanatları hakkında...
Avukatlarım bana inandılar. Hakkımdaki iddiaları çürütmek için de, ayakları yere basan sağlam kanıtlar toplamaya uğraştılar. Bunun en güzel yolu da bilimin devreye girmesi. Haksızlığa uğrayan bir insanın hukuki sesi olmak için, kendisinin sözleri yetmez, gerçeklerin bilimsel olarak gün yüzüne çıkarılması gerekiyor. Bu mütalaalar, gerçeklerin gün yüzüne çıkmasına yardımcı oldu.

- Olay sonrası "Haksız olmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır" diye bir açıklama yaptınız. Bu yaşananlar sizin psikolojinizi nasıl etkiledi?
İnsafsızca ve dinlenmeden, bir tarafın anlattıkları üzerinden oluşan zor bir dönemden geçtim. İnsan hakkının da geçerli olduğu bir sistem olmalı. Büyük bir travmaydı benim için. Bir insan için en zor şey; haklıyken kendini çaresizce anlatamamak. Ben bunun en büyüğünü yaşadım. Hatta öyle bir noktaya geldi ki, "Bu süreçte profesyonel destek alacağım" dediğimde, 'Öfkesi için tedavi olacak' denildi. Bir insanın her gün yaşayabileceği bir olay mı yaşadım ben? Ve böylesine ağır bir olayı televizyondan öğreniyorsunuz. Yaşamayan asla bilmez. Hem susmayı tercih edip, hem de bu zor dönemi geride bırakabilmek için insanın böyle bir şeye ihtiyacı oluyormuş. Uzun yıllar psikiyatriste gidip destek olanlar var, o zaman onların hepsinden korkmak mı lazım?

- Gençoğlu ilişkinin başında da şiddet yaşandığını ve öfke kontrolünüzün olmadığını iddia etti. Tüm Türkiye'yi güldüren Ahmet Kural bu kadar kötü mü?
Bu nasıl tek taraflı bir referans kaynağıdır anlamıyorum. Onlarca oyuncu arkadaşımla, set çalışanı ile aylarca birlikte çalışmışım. Yıllardan beri avukatım kadın, menajerim kadın. Bir kız kardeşle büyümüşüm. Aşırı alkol alan biri gibi anlatılıyorum. Evet, içen her insan kadar alkol alıyordum, hatta onu da yok denecek kadar azalttım. Bugün, "Seni bitireceğim" diyen bir insan çıkıyor ve "Alkol alınca öfke kontrol problemi yaşıyor" diyor. Çevremdekilerin ve beni tanıyan insanların ne dediği ve benim için ne düşündükleri önemli. Karalamanın sebebini anlamak için tüm bu yaşanan sürece bakmak lazım. Bu ilişkinin bitiş sebebi, neden bittiği, karşı tarafın insanlara çizmeye çalıştığı profil, kazanımlar, kayıplar hepsi değerlendirilmiş. 'En çok bağıran, en haklıdır' anlayışının doğru olduğunu zannediyor olabilirler ama bu böyle değil. Bu da yavaş yavaş, çok net ortaya çıkıyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Kural: ‘Sıla’nınki gerçek aşk değilmiş’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN