: Zorbalığa gitmeyen iyi niyetli her eleştiriye açığım

’ filmiyle tanınan oyuncu , popülarite hakkında konuştu: “Her şeyi, herkesi beğenemeyiz. Herkes de bizi beğenemez. İyisi kadar kötüsünü söyleyen de olacaktır. gitmeyen iyi niyete yapılan her eleştiriye açığım”

Giriş Tarihi: 30.3.2019
Melis Birkan: Zorbalığa gitmeyen iyi niyetli her eleştiriye açığım

Melis Birkan, seramiğe merak sardı. Yaklaşık 1.5 yıldır seramikle uğraşan güzel oyuncu, hobi olarak başladığı seramik yolculuğunda, ilk profesyonel tasarımlarını Signal Naturel Elements serisinden aldığı ilhamla yarattı. Bir haftada 200'e yakın diş fırçalığı tasarlayan Birkan'la bir araya gelip hem seramik macerasını, hem de oyunculuk kariyerini konuştuk.
Seramiğe nasıl merak sardınız?
Tasarıma, el yapımı her şeye meraklıyım. İnsanın kendi yaptığı bir şeyi kullanabilmesi ne kadar güzel diye düşünmüştüm. 1.5 sene önce hocam Tülin Bozöyük'ün derslerine katılmaya başladım. O gün bugündür elimiz çamurda.Nedir püf noktası, ne öğretti size?
Sabır. Sabırlı olduğumu düşünüyorum ama burada daha sakin olman gerekiyor. En beklemediğin anda yaptığın şey dökülüp kırılabiliyor. Her şeye baştan başlanıyor ve hiçbir şeye küsmemek gerekiyor. Terapi gibi, kişisel gelişim gibi... Kendinle baş başa kalıyorsun.
Bu anlamda oyunculuğa katkısı var mı?
Kesinlikle var. El emeği ve hayal gücünün sürekli çalıştığı bir şey. Ben genel olarak yaptığım her şeyin bir şekilde mesleğime katkısı olduğunu düşünüyorum.Oyunculuk kariyerinize baktığınızda kendinizi başarılı görüyor musunuz?
Benim yaşım için başarılı ya da başarısız demek erken. Kendi adıma yaptığım her şeyden mutluyum. İçim çok rahat. Yaptığım iş, uzun seneler ölünceye kadar yapılacak bir iş. Bu işi seviyorum ve hayatımın her evresinde oyunculuk yapmak istiyorum. Sevdiğin işi yapıyor olabilmek çok büyük bir lüks, şükrediyorum.
Ne kadar popülersen o kadar başarılısın sanılıyor... Buna yaklaşımınız nedir?
Bu, dünyada da böyle. Sosyal medyanın da etkisiyle öyle sanılıyor ama bence niteliğe bakmak gerekiyor. Beğenilmek kadar beğenilmemek de var. Herkesin birini beğeniyor olması ya da beğenmemesi tamamen yalan. Her şeyi, herkesi beğenemeyiz. Herkes de bizi beğenemez. İyisi kadar kötüsünü de söyleyen de olacaktır. Siber zorbalığa gitmeyen iyi niyetli her eleştiriye açığım.ADIM 'ISSIZ ADAM' KALDI

Kariyerinizdeki kırılma noktasının 'Issız Adam' olduğunu söylemek yanlış olmaz..
Hayır olmaz. Ben o işe bu iş acayip patlayacak diye girmedim. Kendi kendine büyümüş bir işti. Sinemada böyle bir işle anılıyor olmanın keyfi başka. O filmle gelen bir tanınmışlık var. Bir yerde gördüklerinde bana hâlâ 'Issız Adam' diyorlar, adam olmasam da...
Bundan rahatsız oluyor musunuz?
Hayır, bence bu şans. Her oyuncunun başına gelen bir şey değil. Film, evet tanınırlığımı arttırdı ama hayat akışımı değiştirmedi.
Moda Sahnesi'nde iki oyununuz devam ediyor. Son dönemde çoğu popüler isim tiyatro yapıyor. Nasıl yorumluyorsunuz?
Televizyonla tanınan insanların tiyatro yapıyor olması tiyatroya ilgiyi artırıyor. Özel tiyatroların açılması işleri çeşitlendiriyor. Dolu salona oynamak insanı çok motive ediyor.DOĞAL ÜRÜNLERDEN YANAYIM

Markayla işbirliği nasıl gerçekleşti?
Gamze Saraçoğlu'na yaptığım hediye vasıtasıyla oldu. Gamze, ondan etkilenip arkadaşlarına söyleyince iş birden büyüdü.
Kaç tane istediler?
180-200 arası bir şey yaptım. Yetiştiremem diye panik oldum ama bir hafta geceli gündüzlü bununla uğraştım.
Doğal ürünlerle aranız nasıl?
Beslenmemden kişisel bakımıma kadar doğal ürünler ve malzemeler kullanmaktan yanayım. Su ile toprağın bir araya gelmesiyle çamuru elde etmek, ateşle pişirmek, hava ile kurutmak, tüm süreçler çok doğal ve doğadan. Ben bu diş fırçalığı tasarlarken doğaya, doğala yakın bir tasarım yapmaya çalıştım.
Devam edecek misiniz seramikle uğraşmaya?
Evet. Ben zaten hobi olarak başlamıştım. Bundan sonra seramik hayatımda hep olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melis Birkan: Zorbalığa gitmeyen iyi niyetli her eleştiriye açığım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN