Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 12.2.2013 17:29
Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını değerlendirdi.

Aziz Yıldırım saldıracak yer arıyor ki gündem değişsin, gündem kendisi üzerinde yoğunlaşmasın. Her sahada, kendi taraftarı tarafından yuhalanıyor Aziz Yıldırım... Voleybol maçında, basketbol maçında, futbol maçında, havaalanında, yolda giderken... Demokles'in kılıcı gibi Yargıtay'daki karar hayatını bitirebilir, bekliyor. Bunun için o 'Üstüme gelmesinler' diyerek önüne gelene saldırıyor.
Aziz Yıldırım benim için muhatap dahi değil. Bu ülkede Yargıçlar var, bu ülkede Sermaye Piyasası Kurulu var. 'Manipülasyon yapmak' dünyanın en ağır suçlarından bir tanesi...
İrfan Aktar'ın, "Sneijder'in transferi sırasında Fenerbahçe müdahalede bulundu" lafından bin misli daha ağır bir itham bu... Asıl bunu kanıtlamayan, Fenerbahçe'nin o Aktar'ı hedef alan açıklamasındaki bütün ithamlara maruz kalır.
Hani, 'Şerefliysen, şuysan, oysan' diyor ya onların hepsini ben şimdi Aziz Yıldırım için söylüyorum. Bu manipülasyonu kanıtla, Ünal Aysal hapse girsin. Bütün Galatasaray yönetimi hakkında dava açılsın. Kanıtla... Yoksa ortaya, 'O manipülasyon yaptı, bu şunu yaptı' diye çıkma...
Senin hakkında mahkeme kararı olmasına rağmen "Şike" diyenlere kıyameti koparıyorsun. Daha onanmadı belki ama mahkeme kararı var, 'Aziz Yıldırım şike yaptı' diye... Mahkumiyeti var, hapis cezası var.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN