İşte 'ın kararı

, 'ye verilen 2 yıllık men cezasını onadı

Giriş Tarihi: 28.8.2013 12:37 Güncelleme Tarihi: 28.8.2013 15:01
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (), 'nin organizasyonlarından 2 yıl men edildiği cezayı onadı.

CAS, internet sitesinden yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü'nün, UEFA Disiplin Kurulunun verdiği Avrupa kupalarından 2 yıl men cezasıyla ilgili başvuruyu reddettiğini belirterek, durumun aciliyeti nedeniyle de kararın gerekçelerini ayrıntılı olarak en kısa sürede açıklayacağını duyurdu.

Fenerbahçe Kulübü, 21-22 Ağustos tarihlerinde İsviçre'nin Lozan kentindeki CAS'ta savunma yapmıştı.

UEFA, GEREKÇELİ KARARINI YARIN VERECEK

Fenerbahçe'nin 2 yıllık men cezasının Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından da onanmasından sonra gözler UEFA'ya çevrildi. Yarın olağanüstü toplanacağını açıklayan UEFA, Avrupa Ligi'ne katılacak takımlara ve Fenerbahçe'nin cezasının başlama tarihine karar verecek.

Fenerbahçe'nin UEFA Tahkim Kurulu tarafından aldığı 2 yıllık men cezasının onanmasının ardından gözler yeniden UEFA'ya çevrildi. Resmi internet sitesinden açıklama yapan UEFA, yarın olağanüstü toplanarak Fenerbahçe'nin durumuyla ilgili son kararı vereceklerini belirtti.

Buna göre Fenerbahçe'nin bu sezon UEFA Avrupa Ligi'ne gidip-gidemeyeceği yarın bu toplantı ile belli olacak.

UEFA'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, "UEFA, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin Fenerbahçe'ye verilen cezayı onama kararını memnuniyetle karşılamıştır. UEFA Acil Durum Heyeti, söz konusu kararın, Fenerbahçe'nin bu sezon UEFA Avrupa Ligi'nden men edilip edilmeyeceğiyle ilgili sonuçlarına ilişkin bir karar vermek üzere yarın öğleden sonra toplanacaktır." denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte CAS'ın Fenerbahçe kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN