Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep’te İsrail künyeli kuş

Gaziantep'te arıcılar, ayağında küçük bir demir halka bulunan ve üzerinde seri numarasıyla birlikte 'Israel Tel Aviv' yazılı ölü bir arı kuşu buldu. Arıcılar, kuşun burnunda da büyük bir delik olduğunu fark etti. Arı Yetiştiricileri Birliği'ne getirilen kuş ardından İl Tarım Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Giriş Tarihi: 9.5.2012 14:52 Güncelleme Tarihi: 9.5.2012 14:58
Gaziantep Şehitkamil ilçesi sınırlarında bulunan Arıl Mahallesi'nde arıcılık yapan vatandaşlar, ölü bir arı kuşu buldu. Kuşu inceleyen mahalleli, sağ ayağında, üzerinde 'C43917' seri numaralı ve İngilizce olarak 'Israel Tel Aviv' yazılı küçük demir bir halka gördü. Kuşu inceleyen vatandaşlar, sol burun deliğinin de, sağ tarafa göre daha geniş olduğunu fark etti. Mahalle sakinleri daha sonra kuşu Arı Yetiştiricileri Birliği'ne götürdü.

Gaziantep Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nebi Koca, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Arıcı arkadaşlar arılarının olduğu yerde bulmuşlar. Bize bildirdiler ve getirdiler. Ayaklarında İsrail yazılı ve seri numarası verilmiş bir çip var. Sağ burnunun da sol burundan 3 katı genişlikte olduğunu gördük. Muhtemelen oraya da herhangi bir şey yerleştirilmiş olabilir. İl Tarım Müdürlüğü'ne bildirdik. Orada gerekli incelemeler yapılacak." dedi.

Normalde hayvanların takibi için bu tür şeylerin olabileceğine dikkat çeken Koca, "Üzerinde İsrail yazısını görünce istihbari bir durum olabilir dedik. İsrail olunca akla bin bir türlü şey geliyor. Ondan dolayı biz İl Tarım Müdürlüğü'ne götürüp bunun detaylı bir şekilde açıklanmasını bekleyeceğiz." ifadelerini kullandı. Daha önce normal arı kuşlarıyla karşılaştıklarını da kaydeden Koca, "Böylesiyle karşılaşmamıştık. Her sene arıcıların başının belasıdır arı kuşları. Ama ayağında farklı bir çipe veya burnundaki farklı bir delik görünce bizi de şaşırttı. Üzerinde İsrail yazısını da görünce biraz daha şüphe uyandırıcı bir durum oldu." değerlendirmesinde bulundu.

"İSTİHBARAT İNCELEYECEK"
Gaziantep Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Akif Aslanpay ise "Bu kuşun burnu diğerlerinden çok farklı ve çok açık. Emniyete bilgi verdim. İstihbarattan polisler gelip alacak. Ses ve görüntü amaçlı kullanılmış olabilir. Söz konusu İsrail ise bunu yapabilirler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’te İsrail künyeli kuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN