Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kararını verdi

Şarkıcı , kamuoyunda "" olarak bilinen 'a " etmek" suçundan 6 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Cezanın hükmünün açıklanması geri bırakılırken, Sayan hakkında 5 yıl süre ile denetimli serbestlik uygulanmasına karar verildi.

Giriş Tarihi: 19.2.2014 13:31 Güncelleme Tarihi: 19.2.2014 13:32
İstanbul 12. Sulh Ceza si'nde görülen ve sanık katılmadığı duruşmada, müşteki hazır bulundu. Duruşmada son beyanı sorulan Turgut Karataş, "Şikayetim devam etmektedir. Sanığın cezalandırılmasına karar verilmesi talep olunur" dedi.

Sanık Seda Sayan'ın avukatı Melih Erkul ise önceki savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek, müvekkilinin beratını istedi. Kararını açıklamayan mahkeme, Seda Sayan'ın "tehdit etmek" suçundan beraatına karar verdi.

Seda Sayan'ın "hakeret etmek" suçunu işlediğinin sabit olduğuna hükmeden mahkeme, Sayan'ı toplamda 6 bin lira adli para cezasına çaptırdı. Sanığın sabıkasız oluşunu dikkate alan mahkeme, verilen cezanın hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Sayan hakkında 5 yıl süre ile denetimli serbestlik uygulanması gerektiğini belirten mahkeme, Sayan'ın, denetimli serbestlik kapsamında, "suç riskinin azaltılması, toplumun yasalara bağlı bir ferdi olmaya ve olumlu bir yaşam tarzı geliştirmeye teşvik edilmesi" için en fazla 6 ay süreyle rehberlik hizmetinden yararlandırılmasına hükmetti.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şarkıcı Seda Sayan'ın bir televizyon programına katılan kamuoyunda "" olarak bilinen Turgut Karataş'a ettiği ve tehditte bulunduğu öne sürülmüştü. İddianamede, Sayan'ın "hakaret" ve "tehdit" suçlarından 4 yıla kadar hapis ceza ile cezalandırılması talep edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkeme Seda Sayan kararını verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN