İntihar etmemiş, asılmış

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde 2 yıl önce, evinin kömürlüğünde tavana iple asılı bulunan 78 yaşındaki 'nın ği kanısına varılarak dosya tarafından kapatıldı. Ancak İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Anabilim Dalı, olayda cinayet ihtimalinin bulunduğu, Hayati Kırcalı'nın birileri tarafından asılmış olabileceği yönünde rapor verdi. Kırcalı ailesi, İstanbul Üniversitesi'nin bu raporu ile başvurunca, savcılık dosyayı yeniden açtı.

Giriş Tarihi: 5.1.2016 11:34 Güncelleme Tarihi: 5.1.2016 16:26
İntihar etmemiş, asılmış

Gebze Hacı Halil Mahallesi'nde oturan i 15 Nisan 2014 tarihinde evinin kömürlüğünde iple tavana asılı halde ölü bulundu. Gebze Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Hayati Kırcalı'nın cesedi otopsi için Kurumu'na gönderildi. , Adli Tıp Kurumu'nun raporlarına dayanarak Hayati Kırcalı'nın ği kanısına vararak dosyayı kapattı.

ÜNİVERSİTEDEN RAPOR: CİNAYET İHTİMALİ VAR

Ancak İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı tarafından, olayın cinayet olma ihtimali bulunduğu yönünde rapor hazırlandı. Mütalaada, Hayati Kırcalı'nın kendisini asabilmesinin mevcut koşullar ve ortam şartları göz önüne alındığında mümkün olmadığı, başka biri ya da birileri tarafından asılmış olabileceği ve soruşturmanın cinayet olarak ele alınması gerektiği vurgulandı. Ailenin mütalaanın ardından yaptığı itiraz üzerine savcılık soruşturma dosyasını yeniden açtı.

OĞLU: BİZİM DE CAN TEHLİKEMİZ VAR

Hayati Kırcalı'nın oğlu İsmail Kırcalı, kömürlükte merdivenle babasının asılı olduğu yeri göstererek, babasının buraya çıkmasının zor olduğunu söyledi. Babasının ölümüyle ilgili yapılan incelemeler ve delil toplamalar sırasında eksiklikler olduğunu öne süren İsmail Kırcalı şunları söyledi:
"Babamı acı bir şekilde kaybettik. Babam şüpheli bir şekilde kömürlükte asılı vaziyette bulundu. Bunun sonrasında olay yerinde yapılan inceleme, delil toplama aşamaları ve sonraki süreçlerde birtakım eksiklikler dolayısıyla dosyanın geçtiğimiz Temmuz ayında kapatıldığını öğrendik. Bununla ilgili İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı'ndan da bilirkişi raporu talep ettik. Onlar da bir bilirkişi raporu hazırladılar. Bilirkişi raporu ile birlikte savcılığa itirazda bulunduk. Bu itirazımızda bizim de can tehlikemizin bulunduğunu belirttik."

'2 AY ÖNCE ANNEMİN BAŞINA DEMİR DÜŞTÜ'

İsmail Kırcalı 2 ay önce annesinin üzerine inşaattan demir düştüğünü söyleyerek, şöyle devam etti:
"Yan tarafta devam etmekte olan inşaatta o gün herhangi bir çalışma olmamasına rağmen annemin başına demir düştü. Ölümcül nitelikteki bu kaza bizim şüphelerimizi doğruladı. Gerek babamın ölümü, gerek bu kazayla ilgili tüm yetkililerin bir an önce gereğini yapmasını bekliyoruz. Bildiğimiz bir düşmanımız yok. Ama bilmediğimiz bize husumet besleyen, hasetlik yapan birisi var mı onu bilemiyoruz."

'BİRİLERİ ÖLDÜRDÜ'

Hayati Kırcalı'nın kızı Necla Kırcalı Dede de, "Babamın katilinin ve annemin başına gelen olayın faillerinin adalet önüne çıkmasını istiyoruz. Katillerin bir an önce yakalanmasını istiyoruz" diye konuştu.

68 yaşındaki Sıdıka İmran Kırcalı isbe eşinin intihar ettiğine inamadığını söyleyerek, "Eşimin kesinlikle böyle bir şey yapamayacağını düşünüyorum. Onu bu şekilde bulunca hepimiz şok olduk. Eşimin hiçbir rahatsızlığı, sorunu yoktu. Ben kendisinin bu işi yapabileceğini sanmıyorum. Eşimi birisi veya birileri öldürdü" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İntihar etmemiş, asılmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN