yüzünden bedava muayeneye başladılar

Acil serviste 90 hasta kotası olan özel bir hastane, ından dolayı günlük 500 hasta gelince bedava muayeneye başladı

Giriş Tarihi: 12.1.2016 22:41
Grip yüzünden bedava muayeneye başladılar
'nin Kadirli ilçesinde ından dolayı hastaneler dolup taşarken bir kapılarını bedava hastalara açtı. Acil servis de 90 hasta muayene etme kotasını günlük 500 hasta gelince aşan hastane hastalarına ücretsiz muayene ve tedavi hizmeti veriyor.

Grip salgınından geçtiğimiz hafta bir kişinin öldüğü Kadirli ilçesinde hastane acil servisleri grip salgınına yakalanan hastalarla dolup taşıyor. Özellikle çocuklarda sık görülen grip salgını için Devlet Hastanesi acil servisine günlük bin hasta başvuruyor. İlçe de faaliyet gösteren Özel 7 Mart Hastanesi acil servisinin hasta muayene ve tedavi kotası ise Sağlık Bakanlığınca 90 hasta olarak belirlenmesine karşın hastane acil servisi bu günlerde günlük 500 hasta muayene ve tedavi ediyor. Hastaları geri çevirmemek adına hastane yetkilileri kota fazlası hastaları bedava muayene ve tedavi ediyor.

7 Mart Hastanesi Acil Servis Doktoru Ayhan Topbaş kota problemi yaşadıklarını ancak buna karşın hiçbir hastayı geri çevirmediklerini belirterek, ?Normal zamanda acil servisimize 50 ile 100 hasta başvuru yapıyordu. Ancak grip salgınından dolayı her gün yaklaşık 500 hastayı muayene ve tedavi ediyoruz. Hastane acil servisimize gelen hastaların yaklaşık Yüzde 95'i gribal enfeksiyon şikayetiyle geliyor. Bu kış hastalık çok ağır geçiyor. Hastalıktan mümkün olduğu kadar korunmak için hijyene dikkat edilmeli, kalabalık ortamlardan uzak durulmalı ve hastalığa yakalanmış kişilerin yanında çok fazla zaman geçirilmemeli? şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Grip yüzünden bedava muayeneye başladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN