Türkiye'nin en iyi haber sitesi

la maaş bağlatan ye

Zonguldak'ta, veya meslek hastalığı sonucu çalışma gücünün bir kısmını kaybeden maden işçilerinin sağlık raporlarının derecesini usulsüz yükselterek, 'sürekli iş göremezlik' veya 'malulen emekli' maaşı almalarını sağlayan ye yönelik da 3'ü , 9 kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 19.1.2016 12:13 Güncelleme Tarihi: 19.1.2016 12:14
Sahte raporla maaş bağlatan şebekeye operasyon

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, daha önce belirlenen adreslere sabah eş zamanlı baskın yaptı. da Türkiye Taşkömürü Kurumu İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığı'nda görevli Dr. O.Ö., Atatürk Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. İ.G. ve özel hastanede çalışan Dr. Z.Y. ile hastane çalışanları C.K., E.T. E.Ö., H.S., T.A., Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi eski Başkan Yardımcısı A.Ö. gözaltına alındı.

Polisin 2 yıldır takip ettiği nin, veya meslek hastalığı geçiren maden işçilerinin sağlık raporlarının derecesini rüşvet karşılığında usulsüz yükseltip, sürekli iş göremezlik veya malulen emekli maaşı almalarını sağladığı belirlendi. Geçirdiği iş kazası çalışmasına engel olmayan madencilerin, derecesi yüksek sağlık raporlarıyla devletten haksız maaş aldığı tespit edildi.

20'NİN ÜZERİNDE USÜLSÜZ RAPOR

Elebaşılığını Sakatlar Derneği Şubesi eski Başkan Yardımcısı A.Ö.'nün yaptığı şebekenin 20'nin üzerinde raporda usulsüzlük yaptığı belirtildi. 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'rüşvet', 'görevi kötüye kullanmak', 'resmi belgede sahtecilik', 'nitelikli dolandırıcılık' suçlamalarıyla gözaltına alınan 9 kişinin Emniyette sorgusu sürerken, 1 kişinin de arandığı belirtildi. Olayla ilgili 51 kişinin de ifadeye çağrılacağı kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte raporla maaş bağlatan şebekeye operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN