Eşi, ağabeyinin katili çıkan kadın SABAH'a konuştu

Elazığ’da arkadaşı Muhittin Kızılaslan’ı öldürdükten sonra cenazesinde gördüğü kız kardeşine aşık olup evlenen ve vicdan azabına dayanamayarak cinayetten 10 yıl sonra suçunu itiraf ederek teslim olan Hacı Aydın’ın eşi Suphiye Aydın konuştu. Büyük şok yaşadığını söyleyen genç kadın, 'Çok kötü bir insandı, ondan her şey beklenir' dedi.

Giriş Tarihi: 28.1.2016 14:14 Güncelleme Tarihi: 28.1.2016 15:20
Eşi, ağabeyinin katili çıkan kadın SABAH'a konuştu
Öldürdüğü asker arkadaşının kız kardeşine aşık olup, evlenen ve yıllar sonra vicdan azabına dayanamayıp, suçunu itiraf eden Hacı Aydın tutuklandı. 10 yıllık eşinin, ağabeyinin katili olduğunu öğrenince büyük şok yaşayan Suphiye Aydın ise SABAH'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bursa'da polis merkezine giden 35 yaşındaki Hacı Aydın inanılmaz bir itirafta bulundu. İstanbul'da 13 Mart 2006'da asker arkadaşı Muhittin Kızılaslan'ı 27 yerinden bıçaklayarak öldürdüğünü söyleyen Aydın, "Rüyalarıma giriyor. Muhittin bana rüyamda, 'beni öldürdün, kız kardeşimle evlendin' diyor. Vicdan azabı duyuyorum" diyerek suçunu itiraf etti. Hacı Aydın'ın cinayetten sonra arkadaşının taziyesi için Muş'a gittiği orada gördüğü Kızılaslan'ın kız kardeşi Suphiye'ye aşık olup, evlendiği ortaya çıktı.

PARAYI CENAZE MASRAFLARINA HARCADIM

Hacı Aydın ifadesinde, Muhittin ile Elazığ'da askerlik yaptıklarını, tezkerenin ardından kendisinin İstanbul'a dönüp, rehberlik işiyle uğraştığını, arkadaşının ise memleketi Muş'ta sebze halinde çalıştığını söyledi. Hacı Aydın, yanına çağırdığı Kızılaslan'la İstanbul'da aynı evde kaldıklarını belirterek, "Evde alkol aldıktan sonra çıkan kavgada onu öldürdüm. Cebindeki parayı aldım. Muş'a taziye evine gittim. Onun cebinden aldığım paranın 750 lirasını cenaze masraflarına harcadım. Kızılaslan'ın kız kardeşine burada aşık oldum, evlendik. Daha sonra Bursa'ya taşındık. Çocuğumuz oldu'' dedi. Zanlı İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

"BENİ DÖVÜYORDU, HİÇ ACIMASI YOKTU"

Yaklaşık 10 yıldır ağabeyinin katili ile evli olan Suphiye Aydın gerçeği öğrenince büyük şok yaşadı. 15 gün önce eşinden şiddet gördüğü için evini terk edip memleketi Muş'a giden bir çocuk annesi kadın "Beni sürekli dövüyordu. Hiç acıması yoktu. Sürekli bana kanlı rüyalar gördüğünü söylüyordu. Meğerse ağabeyimin katiliymiş. Tartışma yaşadığımızda bazen bana, 'Kardeşinizin kanını yerde bıraktınız' diye söyleniyordu. Geceleri çok geç geliyor ve kumar oynuyordu. Yanında çok sayıda cüzdan getiriyordu. Hırsızlık yapıyormuş. Kötü bir insandı, ondan her şey beklenir. Hırsızlık yaptığını öğrenince ondan ayrılmaya karar vermiştim"dedi.

"KIZ KARDEŞİM ONDAN BOŞANACAKTI"

Bursa'da oturan Suphiye Aydın'ın ablası Saadet Kızılaslan da olayın şokunu yaşıyor. Eniştesi olan Hacı Aydın'ın ağabeyinin katili çıktığını söyleyen genç kadın, "Kız kardeşimle evlendikten sonra bir yıl Ankara'da kaldılar. Sonra benim yanıma Bursa'ya gelip, alt katımızda oturmaya başladılar. Hacı kötü bir insandı. Geçtiğimiz aylarda adam yaralamaktan hapse girip çıktı. Geçen hafta 16 yaşındaki kardeşime mesaj atmış. Mesajında, 'Ben Muhittin'i kimin öldürdüğünü biliyorum. Katili yakınınızda arayın' diye yazmış. Kız kardeşim Suphiye, ondan boşanma kararı almıştı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşi, ağabeyinin katili çıkan kadın SABAH'a konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN