Batmobile operasyonu

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Batmobile operasyonu

Turkish Cargo tarafından uzun bir hazırlık ve test aşaması sonucu Türkiye’ye getirilen Batman’in otomobili Batmobile, üzerinden geçeceği Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün şantiyesine götürüldü

Batman için tasarlanan Batmobile, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçecek. Batmobile, Turkish Cargo tarafından özel bir taşıma operasyonu ile önce Türkiye'ye sonra da köprü şantiyesine götürüldü. Türk Hava Yolları'nın (THY) "Batman v Süpermen: Adaletin Şafağı" film sponsorluğu kapsamında Batmobile'in resmi hava taşıma sponsoru olan Turkish Cargo, bu aracı ilk kez New York JFK Havalimanı'ndan İstanbul'a, buradan da transit olarak Londra'ya götürmüştü. Geçtiğimiz gün ise İstanbul'a getirilen aracın taşınması öncesi özel bir hazırlık yapıldı. Gerçek aracın taşınmasından 3 hafta önce hazırlanan model konteynır, New-York İstanbul arasındaki kargo seferinde test edildi. Bu operasyonu başarı ile gerçekleştiren Turkish Cargo, Batmobile'i filmin tanıtım çalışmaları kapsamında çeşitli yerlerde gerçekleştirilecek organizasyonlara taşıyacak.

TÜRKİYE'NİN TANITIMINA KATKI
25 Mart'ta THY'nin sponsorluğunda gösterime giren filmde kullanılan Batmobile, önümüzdeki günlerde ise inşaatı devam eden dünyanın en uzun ve en geniş asma köprüsü unvanlı Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçecek. Bu geçişin hem THY'nin hem de İstanbul'un tanıtımına katkı sağlaması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batmobile operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN