Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tire Devlet Hastanesi parmak ısırtıyor

HIMSS ( Bilgi Yönetim Sistemleri Topluluğu) Stage 7 Belgesi’ni alan ’nin ilk, Avrupa’nın 4’üncü hastanesi Tire Devlet Hastanesi’nde, hasta kayıttan itibaren kağıtlarla boğuşmuyor

Giriş Tarihi: 1.6.2016
Tire Devlet Hastanesi parmak ısırtıyor
Türkiye'de ilk kez bir devlet hastanesi, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Avrupa'da bulunan hastanelerle aynı kalite belgesini aldı. İzmir'deki Tire Devlet Hastanesi'ne giden Tireliler, dijital hastanelerinde ellerinde istek kağıdıyla dolaşmadan tedavi oluyor. Tire Devlet Hastanesi, HIMSS Stage 7 Belgesi'ni alan Türkiye'deki ilk, Avrupa'daki 4'üncü hastane olma niteliğini kazandı. HIMSS (Sağlık Bilgi Yönetim Sistemleri Topluluğu) başlangıçta ABD'de kurulan, daha sonra Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerine yayılan bir sistem olarak biliniyor. HIMSS'te 0'dan 7'ye kadar derecelendirme yapılıyor. Ama ödülü sadece Stage (seviye) 6 ve 7'ye sahip olan hastaneler alıyor. Tire Devlet Hastanesi önce Stage 6'dan geçti. Ardından Stage 7'ye yükseldi.

KAĞITSIZ HASTANE!
Tire Devlet Hastanesi yüzde 99 dijital hastane oldu. Hasta kayıt olduğu andan itibaren hiç kağıt almıyor. Kayıt direkt gitmek istediği hekimin ekranına düşüyor. Hekim başka bir polikliniğe sevk ettiği zaman sevk kağıdına da gerek kalmıyor. Doktor bir tetkik isteyecekse, ilgili laboratuvar ve röntgen birimine dijital ortamdan düşüyor. Laboratuvar sonuçları çıktıktan sonra kişiye de sonuçları laboratuvar ortamında verilmiyor, tekrardan kağıtsız ortamda veriliyor. Kişi dijital ortamda kendi sonuçlarını görüyor. Sistem e-nabız ile entegre edilmiş durumda. Hasta kendisine ait bütün sağlık geçmişlerini e-nabız sayfasından görüntüleyebiliyor.

ENGELLİ DOSTU HASTANE
Kayseri Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin hizmete giren yeni binasında engelliler için özel asansör bulunuyor. Engelliler sandalyelerinden bile kalkmaya gerek olmadan tedavilerini görüyorlar. Engelliler için tedavi koltuğu söküldü, hastalar tekerlekli sandalyeden inmeden tedavi oluyor. Yaşlı ve felçli hastalara evde sağlık hizmeti veriliyor. Entegre sterilizasyon takip sistemi sayesinde kirli malzeme ile temiz malzemenin asansörü ayrı ayrı belirlendi. Böylece enfeksiyon riski sıfırlanıyor.

YARIN: AFYON'DA ÇOCUKLAR AMELİYATA AKÜLÜ ARABAYLA GİDİYOR...
UŞAK'A KURULAN ANJİYO MERKEZİ SAYESİNDE HASTALAR ARTIK ANKARA'YA GİTMİYOR...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tire Devlet Hastanesi parmak ısırtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN