Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit arkadaş için 15 Temmuz vefası

Hain darbe girişimi gecesi yaşanan görüntülerin yer aldığı klip, Nüvaz tarafından çekildi. Şirketin Genel Müdürü Alihocagil, “Bu eseri, başta arkadaşım Mustafa Cambaz olmak üzere tüm şehitlerimize hazırladık” dedi

Giriş Tarihi: 18.10.2016
Şehit arkadaş için 15 Temmuz vefası
FETÖ'nün girişimi sırasında şehit düşen 241 demokrasi kahramanı için klip hazırlandı. Darbe gecesi yaşananları ortaya koyan görüntülere yer verilen klip Nüvaz tarafından çekildi. "15 Temmuz Gecesi" şarkısını ise Azerbaycanlı sanatçı Azerin seslendirdi.

GELECEK NESİLLERE...
Bu eserin 15 Temmuz gecesini gelecek nesillere taşımak adına çok önemli olduğunu vurgulayan Nüvaz Müzik Genel Müdürü Gültekin Alihocagil, "Bu eseri 15 Temmuz gecesi başta üniversiteden arkadaşım Mustafa Cambaz olmak üzere bu vatan için, bu bayrak için can veren şehitlerimize ve gazilerimize bir vefa borcu olarak hazırladık. Onlara bir şükran borcumuz vardı, ne yapabiliriz diye düşündüğümüzde, toplumun o gece yaşadıklarını unutturmamak, hafızasını canlı tutmak adına böyle bir çalışma ortaya çıktı. Büyük bir destan yazdığımız Çanakkale'nin bile bugüne taşınan 1-2 türkü dışında maalesef müzik eseri bulunmuyor. Bugün 15 Temmuz için yapacağımız eserlerin, o şanlı geceyi gelecek nesillere taşımak açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah maksat hasıl olur" diye konuştu. Klipte yer alan ve sözleri Cengiz Numanoğlu tarafından yazılan "15 Temmuz Gecesi" şarkısını Azerin seslendirdi.

ZULÜM, ZAFERLE BİTTİ
Darbe girişiminden sonra Türk halkının yanında olması gerektiğine karar veren ve Türkiye'de birçok demokrasi nöbetine katıldığını belirten Azerin, "Bu eser milletimiz için, devletimiz için, bayrağımız için, kısacası 'söz konusu vatansa gerisi teferruattır' diyerek şehadet şerbeti içen tüm kahramanlarımıza duyulan minnetin bir ifadesi. Eseri bir cümle ile anlatmak istesem, 'zulümle başlayıp zaferle biten bir gecenin en edebi hikâyesi' derim. Ayrıca, şarkının klibini 15 Temmuz'u tüm dünyaya anlatabilmek için yakında İngilizce altyazılı olarak da yayımlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit arkadaş için 15 Temmuz vefası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN