Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'ye çok sert tepki! Siyasi barbarlıktır

Sözcüsü 'ın Cumhurbaşkanı 'ın ailesine karşı yaptığı skandal açıklamalara Sözcüzü 'ten çok sert bir açıklama geldi. Çelik: "Siyasi muhalefet demokratik haktır, siyasi barbarlık ahlak dışı bir tutumdur.  Muhalefet etmek için siyasi akılla yaklaşım üretin, barbarlıkla aile değerlerine saldırmayın." dedi.

Giriş Tarihi: 23.5.2020 18:02 Son Güncelleme: 23.5.2020 19:29 ABONE OL
AK Parti'den CHP'ye çok sert tepki! Siyasi barbarlıktır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi sözcülerine tepki gösterdi. Çelik, açıklamasında, şunları kaydetti:

GÖRÜLMEMİŞ BİR SİYASİ BARBARLIKTIR

CHP Genel Merkezi'nde "mutfakta biri mi var?" sorusunun cevabı belli. Mutfak, toplumumuzun en temel değerlerine saldıran bir kafa tarafından tamamen ele geçirilmiş. Sözcülerin dili aile değerleri başta olmak üzere her şeye saldırmakta barbarlık sınırını geçti. CHP sözcülerine kaç kere söyledik; aile değerleri üzerinden siyaset yapmayın. Cumhurbaşkanımıza ve partimize karşı yürütmeye çalıştığınız yıkım siyasetine aile değerlerini karıştırmanız siyasi hayatımızda daha önce görülmemiş bir barbarlıktır.

AK Parti'den CHP'ye çok sert tepki! Siyasi barbarlıktır | Video


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik

SİYASİ AHLAKTAN YOKSUNLAR

Siyasi hayatımızın en yakıcı günlerinde bile aile üzerinden siyaset yapmamak temel bir değerdi. Siyasi tartışmalarda siyasi yaklaşım üretmek yerine, aileye saldırmak gibi ahlak dışı ve barbar bir yaklaşımı da siyasete siz soktunuz. Faydası yok ama yine de tekrar söyleyelim: Siyasette siyasi akılla varolmaya çalışın. Siyasi barbarlık yapmayın. Siyasi akıl ve siyasi ahlaka dayanan dil herkese lazımdır. Siyasi akıl konusundaki giderek büyüyen cari açığınızı argo ile kapatmaya çalışmayın.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak

AİLE TEMEL BİR DEĞERDİR

CHP sözcülerinin dili dil olmaktan çıktı artık, bir enfeksiyon aracına dönüştü. Hangi partiden olursa olsun tüm vatandaşlarımız aile değerleri konusunda hassastır. Toplumumuzda temel değerler konusundaki hassasiyet partiler üstü bir hassasiyettir. Partileri farklı olsa da tüm vatandaşlarımız için aile temel bir değerdir. Aile kavramını siyaset konusu yapmak barbarlıktır. Bu barbarlığa, hangi partiden olursa olsun tüm vatandaşlarımız karşıdır.

SİYASİ AKIL İLE MUHALEFET EDİN

Siyasi muhalefet demokratik haktır, siyasi barbarlık ahlak dışı bir tutumdur. Muhalefet etmek için siyasi akılla yaklaşım üretin, barbarlıkla aile değerlerine saldırmayın. Bir kişinin siyasi kimliğine veya siyasi uygulamalarına karşı olan, siyasi akılla muhalefet etmeye çalışabilir. Ama siyasi akıl üretmeyi beceremeyen barbarlığa sarılır. Aile değerlerine saldıran barbarlık, siyasi kabiliyet yoksunluğunun göstergesidir.

ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den CHP'ye çok sert tepki! Siyasi barbarlıktır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA