Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarısının sırrı sadeliğinde

Takı cısı Meral Saatçi 1996 yılından beri çalışmalarını sürdüyor.

Giriş Tarihi: 27.5.2016 17:12
Başarısının sırrı sadeliğinde

a başladığı günden bugüne kadar olan sürece dönüp baktığınızda, 'Meral Saatçi' markasıyla ilgili akla ilk gelen sıfatlar 'sade, yalın ve minimal' olacaktır. Koşuyolu'ndaki sıcak ve samimi atölyesini showroom olarak da değerlendiren Saatçi'nin tasarımlarında en çok kullandığı malzeme gümüş. Bunun dışında, , bakır, değerli ve yarı değerli taşlar da atölyesinde büyük bir yer kaplıyor.

"Hayat sürekli akıyor. Biraz önce geçti, şimdi var. Duygular, düşünceler hep gelişiyor. Buna paralel olarak tasarımlarım da öyle. O kadar çok konu ve malzeme var ki..." diyerek aslında markasının çizgisine dair önemli ipuçları veriyor tasarımcı. Modern bir görünüm sunan, ama zamansız olmayı hak eden tasarımlara imza atan Meral Saatçi'nin kendine ait abartısız, sade ve yalın stilini bu tasarımlara da bire bir aktardığını görmeniz mümkün. Bunu, tasarımcının kendisi de şu sözleriyle itiraf ediyor;"Tasarımlarımda kendi stilimi direkt olarak yansıttığımı düşünüyorum. Çünkü düşüncelerimin, hayal ettiklerimin form kazanmış halleri onlar. Her biri benim bir parçam gibi. Beni mutlu eden, iyi hissettiren... Onları kullanmaktan vazgeçemem asla."

Hem kendi atölye-showroom'unda, hem de lidyana.com üzerinden tasarımlarını sergileyen, satışa sunan Meral Saatçi uzun zamandır markasıyla birlikte çalışıyor. Her bir yeni dönem için Beymen Club'a farklı bir konsept üreten tasarımcının tasarımları Beymen Club mağazalarında 'Meral Saatçi' markasıyla satılıyor. İki markanın da kendine özgü sade, yalın ve minimal bir çizgisi var, ama aynı zamanda iddialı bir duruşları da var. Bu anlamda Meral Saatçi tasarımları Beymen Club markasıyla özdeşleşmiş durumda. Beymen Club'la yaptığı işbirliği için ise duygularını bu cümlelerle ifade ediyor Meral Saatçi;"Prensiplerimiz, çizgimiz, kalite anlayışımız paralel. Dolayısıyla çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Mutlu çalışınca da Beymen Club kadınına özel ürünler ortaya çıkıyor. Her sezon yeni bir heyecan benim için."

Tasarımcı kendisine uluslar arası bir kariyer de hedefliyor ve hedefine de emin adımlarla ilerliyor. Bu yüzden 'Meral Saatçi' tasarımlarını 'daki National Museum'da görürseniz sakın şaşırmayın!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarısının sırrı sadeliğinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN