Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlülere u

İstanbul polisinin Sosyal Güvenlik Kurumu uzmanlarının desteğiyle düzenlediği '' u ünlülere uzandı.

Giriş Tarihi: 4.4.2013 10:42 Güncelleme Tarihi: 4.4.2013 10:47

ve 'in de bulunduğu 12 ünlü isimin çalışma izni olmadan yanlarında yabancı yardımcı, ya da çalıştırdığı ortaya çıktı. Yurtdışından getirilen ve larına el koydukları yabancı uyruklu kadınları dadılık, hizmetçilik ve fuhuş sektöründe kullanan çeteye yönelik a ünlü isimler de karıştı.

Bugün'den Bilal Şahin'in haberine göre; si, pasaportu ve kaydı olmayan dadıları çalıştıran isimlere 9 bin TL idari yla beraber adli işlem uygulandı. İş bulmak vaadiyle Türkiye'ye gelen yabancı uyruklu şahısların bir ajans pasaportlarına el konulduğu ihbarı üzerine harekete geçen Mali Şube dedektifleri ünlü isimlere ulaştı.

Aralarında sanatçı Rojin ile Işın Karaca'nın da olduğu 12 ünlü ismin bu ajanslar aracılığıyla gelen şahısları çalıştırdığı ortaya çıktı.

Yapılan operasyonlarda çalışma izni olmayan, vizesi bulunmayan ve SGK kaydı olmayan işçileri çalıştıranlara adli işlem de uygulandı. SGK uzmanları da operasyona destek verdi. Yapılan incelemede çetenin yurtdışından ilana başvuran genç kadınları da fuhuş amacıyla kullandığı belirlendi.

ERKEKLERİ DE HAYVAN BAKICISI YAPMIŞLAR

Çetenin internete "Moldov, Türkmen, Özbek Kırgız, Gürcü yatılı bakıcı hizmeti verilir" şeklinde ilan verdiği öğrenildi. Şebekenin işe aldığı kadınlar üzerinden 500-1000 dolar komisyon aldıkları belirtildi. İlana başvuran erkeklerin ise çifliklerde hayvan bakıcısı, inşaatlarda amale, lokantalarda bulaşıkçı gibi zor koşullarda çalıştırıldığı ortaya çıktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülere dadı operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN