Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezdeke grubunun dansçısı 'un en yakın arkadaşı konuştu

Dün akşam Beşiktaş Fulya'daki evinde kimliği belirsiz kişi tarafından 6 kurşunla öldürülen Mezdeke Grubu'nun dansçısı Aynur 'un en yakın arkadaşı sanatçı Asuhan, Söylemezsem Olmaz programına telefonla bağlanarak cinayet hakkında tüm bildiklerini anlattı.

Giriş Tarihi: 25.3.2016 13:33 Güncelleme Tarihi: 25.3.2016 14:09
Mezdeke grubunun dansçısı Aynur Kanbur'un en yakın arkadaşı konuştu

Sanatçı Asuhan, "Haftanın üç beş günü mutlaka birlikteydik. Benim en yakın arkadaşımdı. Kedisi bende, hayvancağız o kadar korkmuş ki evden çıkmamış. Aynur'la bir gece önce telefonda konuştuk. Bana 'Neden çok uzaklara gittin' dedi.

Dün akşam sekiz, sekiz buçuk gibi telaşlı telaşlı aldım haberi ,şaka yapıyorlar dedim, mümkün değil böyle bir şey. Aynur'u aradım şaka yapıyor sandım. Daha sonra kızını aradım meşgul, ablasını aradım telefon kapalı. Annemi aradım 'Ne olur anne çok çabuk Aynur'a git' dedim. Sonra Aynur'un kızına ulaştım, ağlayarak telefonu açtı, o zaman dedim eyvah.

Acil hazırlanıp arabaya atarak kendimi hemen Fulya'ya doğru yola çıktım, ondan sonra zaten şoka girdim hala şoktayım. Gözümün önünden gitmiyor o görüntü. Apartmanda kimse görmemiş. Sadece bir komşusu siyah montlu biri demişler. Ona layık olmayan bir ölüm şekli. Rüyamda görsem şaka derdim. Dış kapı açıkmış sanırım. Aynur çöpü atmak için kapıyı açmış, o anda o cahil diyeceğim insanlık dışı merhametsiz o anda saydırmış kurşunları 5 kurşun vücuduna isabet etmiş bir tanesi de yüzüne isabet etmiş. Ben görmek istedim onu ama 'Öyle nasıl göreceksiniz görmeyin' dediler bana" diyerek olay gününü anlattı.

Programın yorumcuları, kimliği belirlenemeyen şahsın 'un kızıyla ilgili birisi olup olamayacağını, kızıyla aralarının nasıl olduğunu sordu. Asuhan, "Kızı 28 yaşında. Aynur çok titiz bir kadındı. Kızı Dilara'nın onun gibi çok çalışkan olmasını isterdi dedi. Kızı ben gittiğimde hastanedeydi, uyutulmuş. Cenaze yarın öğle namazında. Zincirkuyu Mezarlığı'ndan kalkacak" dedi.

AYNUR KANBUR'UN ABLASINDAN AĞLATAN AÇIKLAMALAR

EVİNDE ÖLDÜRÜLDÜ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezdeke grubunun dansçısı Aynur Kanbur'un en yakın arkadaşı konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN