Mezdeke üyesi 'un ablası Dilek Kıymış'tan ağlatan açıklamalar

Giriş Tarihi: 25.3.2016 13:47 Güncelleme Tarihi: 25.3.2016 14:14
Mezdeke üyesi Aynur Kanbur'un ablası Dilek Kıymış'tan ağlatan açıklamalar

Ünlü dans grubu 'Mezdeke'nin dansçılarından Fulya'daki evinde tabancayla öldürülmüş halde bulundu. Kardeşinin ölümüyle şoke olan abla Dilek Kıymış, Renkli Sayfalar programına telefonla bağlandı. Yaşadıklarını canlı yayında anlatan Kıymış, 'Kardeşim çöp atarken başına bunlar gelmiş' dedi.

İşte abla Dilek Kıymış'ın açıklamaları:

-Şüphelendiğimiz hiç kimse yok. Benim kardeşimin şüphelenilecek bir hayatı yoktu. Herkes biliyor. Hiç kimseye bunu yakıştıramıyorum ama böyle bir olay da yaşanmış değil ezelinden beri. Hiç öyle bir meselemiz yok. evi tarandı. Evinin içinde çöpünü dökerken benim kardeşim, apartmana girdi kıstırdı kardeşimi. Çünkü o açmazdı kapısını. Giriş dairesi burası. Çöple beraber paramparça etmiş kardeşimi. 9 kurşun sıkmış. Benim kardeşim de eğer şehitse kadın şehit.

"EVE GİTTİĞİMDE POLİS DOLUYDU"

- Rica ediyorum ses olun, çığlık olun, hükümetin bireylerine ulaşın bu iş çözülsün lütfen. Çünkü melek gibi bir insan kayboldu gitti.

- Kızı aradı beni, dışarıdaydı işten gelmek üzereydi. 'Teyze evden arıyorlar, eve gitmen lazım. Silah sesi varmış bizim dairede' dedi.

- Kardeşimi aradım cevap vermeyince hemen gittim. Polis doluydu içeride zaten.

"BENDEN HABERSİZ SU İÇMEZ"

- İçeriye doğru yöneldiğimde polis sokmadı. 10-15 dakika dışarıda bekledik. Lütfen bunları aydınlatın. Benim kardeşim gitti zaten ona bir şey yapamayacağız. Katil de yakalansa bir şey olmayacak. Belki sebebi belli olacak ama neden?

- Biz birbirimizin kara kutusuyuz doğduğumuzdan beri. Aramızda 5 yaş var ben ablasıyım. Benden habersiz su içmez. Biz birbirimize çok bağlı bir aileyiz. Ben kendim gibi biliyorum kardeşimi. Beni bırakın arkadaşlarına sorun. Emniyet sabaha kadar sorguladı herkesi. İşin kötü tarafı zaten bu. Sebep yok, kimse yok. Şüphe yok. Neden?

ARKADAŞINA GÖNDER
Mezdeke üyesi Aynur Kanbur'un ablası Dilek Kıymış'tan ağlatan açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN