Müzik sektörünün fabrikatörü Demet

Giriş Tarihi: 20.4.2019
Müzik sektörünün fabrikatörü Demet
Demet Akalın'ın 15 şarkılık 'Ateş' adlı albümü DMC etiketiyle müzik marketlerde. 1996'da 'Sebebim' isimli albümü ile çıktığından beri müzik kariyerinde şarkı seçimleriyle takdir ettiğim isimlerdendir Akalın. Sesine göre şarkı seçimleri ile başarıyı bileğinin hakkıyla elde ediyor. Şarkıcı, yeni albümünde de pek çok isme yer vermiş. Genç isimlere de şans tanıması dikkat çekici. Albüm yapmanın zor olduğu bu dönemde herkes tek şarkılık single yaparken, Akalın'ın 15 şarkı yapması tam bir delilik diye düşündüm. 'Neden 15 şarkı yaptınız?' diye sorduğum Akalın, "Türkiye'de albümü satan sanatçı sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Tarkan ve Sezen Aksu'dan sonra ben geliyorum. Bu şarkılar dinleyicime hediyem olsun. Çünkü şarkılarımı beğenip albümlerimi satın alıyorlar. Bu şarkılar dinleyenlerime teşekkürümdür" dedi.
Akalın için bir fabrika diyebiliriz. Albüme gelirsek... Ebru Gündeş albümünde olduğu gibi Şebnem Sungur, Ayla Çelik, Gökhan Tepe üçlüsüyle çalışmış, Tan Taşçı da kendi albümüne koyduğu şarkısını son anda Demet'e vermiş. Derya Bedavacı'nın 'Geberesice'si, 'Yekten' isimli şarkı da muhteşem ses Haktan'la düeti, yılların deneyimli ismi Hakkı Yalçın'ın 'Ağlar O Deli' adlı şarkısı, Murat Güneş'e ait olan 'Minik' şarkısı, Cansu Kurtçu, Bade Derinöz, Murat Güneş ve Ebru Polat imzalı şarkılar yaza damgasını vuracak gibi...

Bu şarkıları başka sanatçılar seslendirseydi...
Selami Şahin, 'Baştan Başa Sen' albümünü çıkardı. Uzun zamandır üzerinde çalışıyordu. Bir şarkı haricinde albümdeki şarkıların tümünün söz ve müziği Şahin'e ait. Albümü sonuna kadar dinledim. Yıllardır müzik sektöründe 300'den fazla hiti olan Şahin'in tüm şarkıları şahane, yine hit olacak şarkılara imza atmış. Ancak albümün sonuna kadar aynı yorum ve melodileri 12 şarkıda seslendirmiş gibi. Selami Bey, aslında bu şarkıları sanatçı arkadaşlarına verseydi, belki de şu anda kısır olan şarkı piyasasına 12 yeni hit kazandırmış olacaktı.

Türküleri 'ney'e üfledi
Ulusal ve uluslararası müzik arenasında profesyonel anlamda ney icra eden tek kadın sanatçı Burcu Karadağ'ın ikinci albümü 'Neyin Ethno Jazz', müzik marketlerdeki yerini aldı. Karadağ; 'Kara Üzüm Habbesi', 'Alma Attım Nar Geldi' gibi aşina olduğumuz türkülerimiz ile Azeri türkülerinin dünyada ilk kez caz yaklaşımıyla enstrümantal olarak çalındığı albümde, büyük usta Neşet Ertaş'ın 'Kendim Ettim Kendim Buldum' adlı eserini de kendi sesiyle yorumladı. Bu arada müziğini merak eden Ankaralılar, sanatçıyı 3 Mayıs Cuma günü Ankara Cer- Modern'de dinleyebilecek.

Vefalı küçük müzisyen
14 yaşındaki Ali İnsan, Mozart Ödülü ile göğsümüzü kabartan keman sanatçımız... Mozart Ödülü'nün ardından Almanya'da yaşayan Ali İnsan, önümüzdeki günlerde Cevdet İnci Eğitim Vakfı'nın düzenlediği 23 Nisan etkiliğinde sahne alacak. 100 kişilik çocuk korosu eşliğinde Bornava Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde yapılacak konserin geliri, 6-15 yaş arası ihtiyaçlı bölge çocukları için müzik eğitimi veren Çocuk Orkestrası'na bağışlanacak ve bölge okullarına yönelik ilköğretimden üniversiteye kadar çeşitli seviyelerde eğitim burs destekleri sağlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzik sektörünün fabrikatörü Demet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN