Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedo fınıshed (Hidayet bitti)

NBA'de doping yaptığı gerekçesiyle 20 maç ceza alan Hidayet'e Orlando Magic sahip çıksa da kulübe yakınlığı ile bilinen köşe yazarı Brian Schmitz, tam aksini söyledi: Onun için bir daha Magic sahasına ayak basmak hayal!

Yıllardır NBA'de ülkemizi başarı ile temsil eden Hidayet Türkoğlu'nun dopingli çıkması, ABD'de geniş yankı uyandırdı. Yapılan testlerde kanında kas güçlendirici anabolik steroide rastlanan Türkoğlu, NBA tarihinde yasaklı madde kullandığı için en fazla ceza alan oyuncu olurken, kulübe yakınlığı ile bilinen Orlando Sentiel Gazetesi'nin köşe yazarı Brian Schmitz, milli oyuncumuzun ABD'deki günlerinin sayılı olduğunu ileri sürdü. Her ne kadar Orlando Magic'in antrenörü Jacque Vaughn ve genel menajeri Rob Hennigan "Hidayet'le devam edeceğiz" dese de Schmitz, "Türkoğlu için Orlando'da yolun sonu gözüktü" yorumunu yaptı. Schmitz, "20 maç ceza alan Hidayet için Magic sahasına bir daha ayak basmak hayal. Artık takas edilmesi de hayal, çünkü hiçbir takım ceza almış bir sporcuya yatırım yapmak istemez. Hidayet Türkoğlu yasaklı maddeyi alırken haberi olmadığını söyleyerek doğru dürüst araştırma yapmadığına da itiraf etmiş oluyor. Artık ona güle güle denecek" ifadelerini kullandı.

HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM
Omuzundaki sakatlık nedeniyle kullandığı ilacın NBA'deki yasaklı maddeler arasında olduğunu bilmediğini belirten Hidayet Türkoğlu, "Kulübüm Orlando Magic'ten, takım arkadaşlarımdan, en önemlisi Türk halkından ve beni destekleyen taraftarlardan özür dilerim" dedi. Kariyeri boyunca hiçbir zaman performans arttırıcı madde almadığının altını çizen Hidayet, "Oynadığım yıllar boyunca 100'den fazla teste girdim ve bunların hiçbirinde sorun yaşamadım. Alacağım ilaçları her zaman birilerine danışarak kullandım. Hayatımda ilk kez araştırma yapmadan bir ilaç aldım ve onda da bu olay yaşandı. Sorumluluk benim ve bu cezayı çekmeliyim" diye konuştu.

MİCHAEL JORDAN GÖNDERMESİ!
National Post Gazetesi'nden Bruce Arthur ise "Hidayet maddeyi bilmeden kullandığını söylüyor. Önce inkar edersiniz, ardından da bu yeterli olmayınca özür dilersiniz. Zaten ortalaması berbarttı. Demek ki bu maddeyi kullanmasa topu alıp evine dönecekti. Söz konusu anabolik steroid Türk Michael Jordan'ı gerçek Michael Jordan'a dönüştürecek değil ya. Bir daha kimse bu sporun temiz olduğunu bana söylemesin" değerlendirmesini yaptı. Hido'nun takım arkadaşı J.J. Reddick ise "Onu uzun zamandır tanıyorum ve güveniyorum. Yanlışlıkla kullandığını söylemişse öyle olmuştur" dedi.

DOZUNU ARTIRMALI!
Hidayet'te yasaklı maddeye rastlaması Twitter'da değişik yorumlara neden oldu. İşte ABD ve Türkiye'deki sosyal medya mesajları:
Jay Molina: NBA'de doping mi? Hedo hiç de steroid kullanmış gibi oynamıyordu.
Wade Wilson: Maç başına 2 sayı ortalamayla oynayan oyuncuya dopingten ceza verilir mi?
Andy K: 2.9 sayı ortalaması gösteriyor ki Hidayet'in kullandığı maddenin dozunu artırması gerekiyor.
Bruce Arthur: Bu maddeyi kullanması Türk Michael Jordan'ı gerçek Michael Jordan yapmayacak.
Savaş Yavuz: Sen asla öyle bir şey yapmazsın, çünkü Fenerli'sin. Artık gel yahu FB'ye...
Yakup Bıyıklı: Hiç kimse 2.9 milyon kaybedeceğini bile bile doping yapmaz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedo fınıshed (Hidayet bitti)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN