Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapım kapalı!

Hedefimiz 3 kupayı almaktı ama olmadı. G.Saray'ın 23 yıl sonra şampiyon olması benim için de çok önemli. G.Saray ile sözleşmem sürüyor. Bu takımla planlarım var. O nedenle hem yurt içi hem de yurt dışı teklifler ilgimi çekmiyor

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Son 5 sezonun 4'ünde çalıştırdığı takımları finale çıkaran 3'ünde (Efes Pilsen, Beşiktaş, G.Saray) şampiyonluk yaşayan Ergin Ataman bir ilke imza attı. G.Saray MP'yi Beko Basketbol Ligi'nde 23 yıl aradan sonra şampiyon yapan Ataman, büyük başarının ardından Kemer Country'deki evinin kapılarını SABAH'a açtı. Eşi Berna hanım ve oğlu Sarp ile poz veren Ataman sorularımızı yanıtladı: "Sezona üç kupa hedefiyle başladık. EURO Cup ve Türkiye Kupası'nı şanssız bir şekilde elimizden kaçırdık. Elimizde tek hedef kalmıştı, o da Beko Basketbol Ligi'nde şampiyon olarak 23 yıllık rüyayı gerçekleştirmekti. Bunun için çok çalıştık ve başardık. Yorgun ama mutluyuz."

EŞİM DE SANKİ TAKIMDAN BİRİ GİBİYDİ
"Şampiyonlukta ailemin de katkısı çok büyük. Başarıda sakin olmak ve huzur önemli bir faktör. Ben de bunu ailem sayesinde başardım. Eşim takımdan bir oyuncu gibi oldu. Babam her maça bizimle beraber geldi. Ailemin bana sağladığı bu mutlu ve huzurlu ortam beni daha da başarılı yaptı. Onların desteğini görmezden gelemem, benim için çok değerliler."

DAHA YAPACAK ÇOK İŞİM VAR
"G.Saray ile üç yıllık kontratım var. Bu yüzden tekliflere de açık olduğumu söyleyemem. Gelecek olan tekliflerle de ilgilenmiyorum. Önümüzdeki senelerde tabi ki yönetim de isterse Galatasaray'la yoluma devam etmek istiyorum. Çünkü daha yapacak çok işimiz ve kazanacağımız çok kupalar var. Özellikle de Avrupa'da."

TÜRK ARMALI TAKIMI ÇALIŞTIRIRIM
Milli takımda çalışmanın onur olduğunu belirten Ataman, "Ben ve benim gibi düşünen çoğu koçun ortak düşüncesi, üzerinde Türk armasının olduğu bir takımda çalışmanın gurur verici bir şey olduğudur. Benim için en büyük onur formasında Türk bayrağının olduğu takım için hizmet vermektir" dedi.

KUPAYI KİMİN VERDİĞİ ÖNEMLİ DEĞİL
Futbolda olduğu gib basketbolda da kupayı federasyon başkanının vermediğini hatırlattığımız Ataman, "Kupayı kimin verdiği benim için önemli değil. Bu konuda da bir rahatsızlığım yok. Başkanın vermiş olması ya da vermemesi problem değil" ifadesini kullandı.

ÜNAL AYSAL G.SARAY İÇİN MARKA
"Başkanımız Ünal Aysal'ın Galatasaray için ne kadar önemli olduğunu tekrar gördük. Basketbola verdiği destek görmezden gelinemez. Hem Lutfi Arıboğan hem Ünal Aysal takımımız için büyük avantajdı. Aysal, Galatasaray'da bir marka olmuştur. Biz de basketbola gereken önem verildiğinde başarının geleceğini gösterdik."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapım kapalı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN