'Söyle Samet söyle'

"Gündem sadece Alex olmuş" siteminde bulunan Aziz Yıldırım, adeta gürledi. Samet Güzel'i de açıklamalarına 'tercüman' etti!

Giriş Tarihi: 4.10.2012
Fenerbahçe'de Alex krizi yerini söz düellosuna bıraktı.... Brezilyalı futbolcunun "Başkan 8 yıllık emeğini 3 dakikada sildi" sözlerinin ardından Başkan Aziz Yıldırım, Mönchengladbach maçı için kafilenin Almanya'ya hareketinden önce Sabiha Gökçen Havaalanı'nda yanına Teknik Direktör Aykut Kocaman ve tercüman Samet Güzel'i de alarak sert açıklamalar yaptı. İşte Yıldırım'ın Samet Güzel destekli o sözleri:

Ben de Alex'i seviyorum
AZİZ YILDIRIM:
"Takımlar Avrupa'da yeniliyorlar hiçbiri gündeme gelmiyor, her şey Alex üzerine kurulmuş. Ben de Alex'i seviyorum hepinizden çok seviyorum. 50 bin kişi Alex'e "Dışarı" diye bağırdığında tek başıma kalkıp ben ve arkadaşlarım onu alkışladı. Kendisi konuştuktan sonra süreçle ilgili ben de konuşacağım. Üzüldüğüm taraf şu; Samet burada, tüm tercümeleri yapan bu çocuk. Doğru yanlışı bu söyleyecek. Aykut Hoca, Alex'le konuştuktan sonra Samet beni aradı, "Alex sizinle görüşmek istiyor" dedi. Ben de '16.00'da kulübe gelin' dedim. Saat 16.15'te geldiler. (Samet'e dönüyor) Doğru mu?"
SAMET GÜZEL: Doğru
AY: "16.00'da gelin diyorum 16.15'te geliyorlar. Fenerbahçe kulübü başkanını bekletiyorlar. Odaya aldım elinde telefon, kafa önde, sürekli twitt yazıyor. Öyle mi?"
SG: Öyle
AY: "Söyle herkes duysun, kamuoyu duysun. Ayak ayak üstüne atmış. Örf ve adetimizde bir büyüğün önünde ayak ayak üstüne atmayız. Bak konu nerelere geliyor. Twitte devam ediyor, yüzüme bakmıyor. Sordum 'ne diyor' dedim. "Ne olacak durumum" dedi. 'Sen ne olacaksa o olacak' dedim. Söyledim mi böyle?
SG: Doğru
AY: Kendisi ne dedi. Anlat, sen anlat.
SG: 'Hoca benim kadro dışı olduğumu söyledi. Siz ne düşünüyorsunuz?' dedi. Başkanımız da 'Sen ne düşünüyorsan öyle olacak' dedi. 'Kalmak istiyorsan takımla kadroda olmayacaksın. Gitmek istiyorsan bunu da söyleyebilirsin' dedi. 'Ben Gitmek istiyorum' dedi Alex.
AY: 'Mukavelemi feshedin' dedi. Öyle mi dedi?
SG:
Evet dedi
AY:
Ben de avukata 'oturun konuşun' dedim.

Alex'in 1 lira alacağı yok
AY:
Alex'in kulüpten bir lira alacağı var mı?
SG: Yok
AY: Sesli söyle duysunlar
SG:
Yok, yok, yok...
AY:
Hiçbir alacağı yok kulüpten vermiş olduğumuz bir çek vardı onu da 'Cuma günü getir, tahsil edeceğiz, sana nakit ödeyeceğiz' dedik . Dedik mi?
SG:
Doğru

3 dakika değil karar vermem saniye sürer
AY:
Alex, 'Aziz Yıldırım 3 dakikada sildi beni' diyor. Ben Fenerbahçe menfaatleri çini gerekirse saniyede karar veririm. 3 dakika filan yok saniyede karar veririm. Ben Alex'i herkesten çok sevdim o da biliyor. O gün nasıl çıktım alkışladım kalması için dirayet gösterdim, bugün de gitmesine inandığım için kararı verdim.

Saha içindeki Alex'e kefilim ama...
Eğer Alex Fenerbahçe başkanının üzerine çıkmışsa ya başkan gider ya Alex gider. Bunu kamuoyu da böyle bilecek. Bütün şahidim bu çocuktur. Bütün konuşmalarımda bu var. Bunun da namusu şerefi varsa, bütün konuşmaları bir basın toplantısı yapacağım, orada anlatacağım. Saha içindeki Alex'e kefilim ama saha dışındaki Alex'e değilim. Bunları da haftaya açıklayacağım. Kimse Fenerbahçe Kulübü'nden büyük değildir. Samet dedim mi kendisine yemek verelim veda için gerekeni yapalım. Tolga bey bunları konuştu mu seninle? Ne dedi kendisi. SG: İstemedi.

Tek büyük Fenerbahçe
AY:
Teşekkür ederim. Haftaya daha geniş açıklamalar yapacağım. Herkes bilsin kimse F.Bahçe'den büyük değildir. Ne Aziz Yıldırım ne Aykut Kocaman ne Alex ne bilmem ne. Tek büyük vardır o da F.Bahçe. F.Bahçe'yi 14 senede kurum yaptık, yerle bir edemeyiz.

3 Temmuz devam ediyor
Biz korkak adamlar değiliz. Kimseden korkmayız verdiğimiz kararın arkasında dururuz. İnanmadığımız şeyi yapmayız. Aykut Kocaman da Aziz Yıldırım olduğu sürece kendisi de 'ben varım' dediği sürece buradadır. Fenerbahçe için çektiklerimi herkes biliyor, görüyordur. 3 Temmuz süreci devam ediyor. Taraftarı bölmeye çalışıyorlar. Taraftarın içine nifak tohumları sokmaya çalışıyorlar.ARKADAŞINA GÖNDER
'Söyle Samet söyle'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN