Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa yolu açılıyor

Beşiktaş, geçtiğimiz sezon Avrupa Kupaları'na katılmasını engelleyen sorunların büyük bir bölümünü çözdü. Önünde sadece Ferrari, Alves ve Nihat Kahveci dosyaları kaldı

Giriş Tarihi: 14.2.2013
Futbolculara olan borçlarını ödeme konusundaki problemler nedeniyle geçtiğimiz sezon Avrupa kupalarından men edilen Beşiktaş, gelecek sezon da aynı sorunu yaşamamak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. "Feda" sloganıyla geldiği görevde, borçların büyük bir bölümünü yeniden yapılandırıp, ödemeye başlayan Fikret Orman ve ekibi, şimdiye kadar 17 dosyayı çözüme kavuşturdu. Vergi Dairesi'ne ödenen 4 milyon TL de bu dosyaların içinde yer aldı. Yönetimin önünde sadece Ferrari, Alves ve Nihat poblemi kaldı. Beşiktaş'ın gelecek sezon Avrupa kupalarına katılabilme adına UEFA lisansı alabilmesi için bu üç sorunu da 31 Mart'a kadar çözmesi gerekiyor. Kulüp 2. Başkan Ahmet Nur Çebi, kritilerleri zamanında yerine getireceklerini belirterek, "En son Quaresma'nın bonservisini yapılandırdık. Kalanlar problemleri de aşacağız" dedi.

FERRARİ'YE 7.6 MİLYON EURO
2011-12
sezonu öncesi Beşiktaş'tan sorunlu bir şekilde ayrılan Ferrrari, alacakları için CAS'a başvurmuş, görülen dava sonrası siyah-beyazlılar İtalyan yıldıza 7.6 milyon Euro ödemeye mahkum edilmişti. Yönetimin, bu borcu yapılandırmak için Cuma günü Milan'da Ferarri'nin avukatlarıyla bir araya gelmesi ve tarafların anlaşmaya varması bekleniyor.

NİHAT'IN ALACAĞI 224 BİN TL'YE İNDİ
Beşiktaş'ın eski futbolcusu toplam 5.5 milyon TL alacağı için dönemin Başkanı Yıldırım Demören ve kulüp için icra takibi başlatmış, UEFA'dan Beşiktaş'a gelen 2,8 milyon Euro'ya el koydurmuştu. Nihat'a olan borçlar da yeniden yapılandırılan dosyalar arasında yer aldı. Beşiktaş'ın eski futbolcusuna sadece 224 bin TL borcu kaldığı belirtildi.

3.1 MİLYON EURO'LUK PROBLEM ALVES
Beşiktaş
Kulübü Alves'in bonservisinin kendilerine ait olan yüzde 50'lik bölümü için 3.1 milyon Euro'luk yükümlülük altına girmiş durumda. Yöneticiler, hisselerin diğer bölümüne sahip olan Atletico Madrid Kulübü ve menajer Mendes'in ortakları arasında yer aldığı fonla sorunları henüz aşamadı. Ancak bu konuda da pazarlıklar sürüyor.




BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa yolu açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN