Tartışmaların odağındaki adam Samet Aybaba

Beşiktaş'ın kalbine inip, Beşiktaşlılar'a Beşiktaş'ı sorduk. Söz dönüp dolaşıp, Aybaba'ya geldi

Giriş Tarihi: 20.2.2013
Beşiktaş'ın önde götürdüğü bir maçta yine son dakika golüyle G.Antep'e de puan kaybetmesi tribünleri ayağa kaldırdı. Taraftar, sesini ilk kez bu kadar yükseltti. Başkan'a, teknik heyete ve futbolculara büyük tepki vardı. Karşılaşmanın ardından, Beşiktaş'ın kalbine, yani Çarşı'ya indik. Taraftara görüşlerini sorduk. İşte Beşiktaşlı'nın Beşiktaş hakkındaki görüşleri:

NUSRET ÇETİNKAYA- SİMİTÇİ
Samet Aybaba Beşiktaş'ın yükünü kaldıramıyor. Fernandes yoksa, Almeida yoksa, Oğuzhan yoksa yerine oynayacak adamın da kaliteli olması lazım. Aybaba, röportaj yapıyor, 'Takım geri çekiliyor, gol yiyor' diyor. Sanki yöneten Samet Aybaba değil, o zaman çekmeyeceksin takımı geriye. Futbolcuyu eleştirmesini doğru bulmuyorum. Futbolcu istediğini yapmıyorsa, bunun için gerekeni yaparsın.

YAVUZ ÖZTÜRK -GİYİM
Samet Aybaba'ya tepki gösterilmesine çok fazla anlam veremiyorum. Başarılı olduğunu düşünüyorum, ligde puan durumu ortada. Herkes puan kaybediyor, Beşiktaş'ın kaybetmesi normal. Takımda sakatlanmalar çok fazla, bu sahaya yansıyor, bunun önüne geçeceklerine inanıyorum. Taraftarlar maçlara geliyor artık. Hedef en azından Şampiyonlar Ligi. Beşiktaş'ın bunu başaracağına inanıyorum.

YUSUF ÖZ - MANAV
Sabredersek her şey yoluna girecektir, son maçta olanlar münferit ve hepimizi üzdü. Takım bir türlü oturmadı ama biraz daha dayanmamız gerek, bu sene artık böyle geçecek, inşallah seneye daha iyi olacak. Samet Aybaba'nın fazla yapacak bir şeyi yok, elinden geleni fazlasıyla yapıyor. Bu kadroyla ancak bu kadar.

MUSTAFA ÖZGÜN - BJK PERSONELİ
Samet Aybaba iyi niyetli hareket ediyor, kimse daha fazlasını beklemiyor zaten. Genç takımız, bir iki tecrübemiz var. Niang alındı ama onun da zamana ihtiyacı var. Bu sene yatırım yapıyoruz, seneye her şey daha faklı olacak. Sakatlıklar konusunda da tedbir alınması gerekiyor, takımda bu konuda bir sorun var, bu ortada.

ERKAN ÇİÇEK - CAFE İŞLETMECİ
Genç kadromuz var, iyi çalışmadığını düşünüyorum, üzüyor bizi bu durum, beklentimiz yok denilse de herkesin bir beklentisi var. Queresma'nın gidişi dramatik oldu. Bu tarz oyunculara ihtiyacımız var halbuki. Fernandes, Almeida gibi isimlere alternatif bulunmazsa aksamalar devam edecektir. Takım içinde bir huzursuzluk var, bu dışarıdan görülebiliyor. Tribünlerde de bir sıkıntı var, Elazığspor maçına 150 TL bilet fiyatı çekilirse, o tribün dolmaz ve tepki alırsınız. Bunların düzeltilmesi taraftarla daha iç içe olunması gerek.

ENGİN MUTİ
Hocanın bir an önce değişmesi lazım, güven yok. Fernandes'le vs olmayacak bu iş. Destek lazım, bir iki oyuncuyla bir yere gelemeyiz. Sabır artık taştı. Samet Aybaba'nın yeğenine yapılanları elbette doğru bulmuyorum, kimsenin bu olayı tribünlerin istifa et deme noktasına getirmemesi gerekiyordu.

ERAY BALCI - İNŞAAT
Aybaba'nın elindeki kadroyla bu kadar oluyor. Gençlerin gelişmesi gerekli. Takımda beyin olan isimler olmayınca sorun oluyor. Takım bu sene Şampiyon olamaz belki ama seneye daha iyi olacak. Gaziantep karşısında defans yapılması hepimizi kahretti. Sonunda da golü yedik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tartışmaların odağındaki adam Samet Aybaba
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN