Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 adım öndeyiz

Giriş Tarihi: 21.2.2013

"İlk maçta 10 kişi kalmamıza rağmen BATE Borisov'un savunmada gösterdiği anlayış, bizim öne geçmemizi engelledi. Kendi sahamızda turu geçmek için son dakikaya kadar mücadele edeceğiz."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, BATE Borisov maçının zorluğuna dikkat çekti: "Zorlu bir eşleşme olduğunu söylemiştim. BATE'nin organizasyon açısından bize göre biraz önce olabileceğini ancak bireysel kalite ve tecrübe açısından bizim önde olduğumuzu söylemiştim. 10 kişi kaldığımız ilk maçta bunu gördük. Turu geçmek için de son dakikaya kadar mücadele edeceğiz. Biz Türkler'in bu konulardaki bakış açısı biraz farklı. Uzun bir aradan sonra tur maçına çıkıyoruz. Turu geçme ihtimalimiz rakibimizle ortak olsa da biz 1 adım öndeyiz. Bunu başarmaya yakınız. Başardığımız taktirde Avrupa'da ilerleme konusunda bir adım daha doğru yöne adım atmış olacağız."

Seyircisiz oynamak bizim için hiçbir zaman avantaj olmaz. F.Bahçe'nin en büyük gücü taraftarıdır. Geçen maçtan sonra söylediğim "küçük grup" cümlesi yanlış tarafa gitti. Ceza almamıza neden olan kimse, benim kastım odur. Bazı grupların taşkınlıkları nedeniyle en önemli maçımızı seyircisiz oynayacağız.

Sistem değişmeyecek. Meireles ve Emre'nin yokluğunda sadece orta sahadaki isimler değişecek. Değişiklik isimler bazında olacak. Sezer'in dışında bir eksiğimiz yok. Sow da muhtemelen sahada olacak. Her türlü planımızı yaptık. Rakipten elde ettiğimiz bulgulara göre, doğrusuyla yanlışıyla bir plan yapıyoruz.

DAUM VE ALEX'E YANIT
Kocaman, Alex ile eski teknik direktör Daum'un son günlerde sürekli açıklama yapmasıyla ilgili bir soru üzerine bir süre güldü ve şu yanıtı verdi: "Bütün iyi niyetimle tesadüf olmasını diliyorum."

EKSTRA CEZA YOK
Kocaman, Krasic ve Mireles ile ilgili soru üzerine şunları söyledi: "Krasiç'in satılacağına dair benim bilgim yok. Krasiç'in sıkıntısı adaptasyon. Futbolculuğuna dair bir şüphem yok. Meireles sıkıntılı bir dönem geçiriyor. Herkes için uygulanan prösedür Meireles için de uygulanacak. Cezası bitince takımda yer alacak. Ekstra bir ceza veya başka bir karar yok."

RAKİBE SAYGI DUYUYORUZ
Ziegler, BATE maçıyla ilgili olarak, "Sahaya kazanmak için çıkacağız. Rakibi küçümsemiyoruz. İyi organize bir ekibe karşı oynayacağız. Onlara saygımız var. Kim kazanır kaybeder bilemem ama daha çok kazanmak isteyen takım kazanacak. Bu da biz olacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 adım öndeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN