Beşiktaş'ın borcu açıklandı

Giriş Tarihi: 24.2.2013 10:41 Güncelleme Tarihi: 24.2.2013 16:47
Beşiktaş Kulübü'nün Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı başladı.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen mali kongreye kulüp başkanı Fikret Orman, kulüp yönetim kurulu üyeleri, kurulların yönetimleri ve kongre üyeleri katıldı.

Kongre Divan Başkanlığı için iki ayrı önergeyle Uluç Gürkan ve Şeref Nasır önerildi. Yapılan oylamada kulüp başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu tarafından önerilen Uluç Gürkan ve yönetimi Kongre Divan Başkanlığı'na seçildi. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Başkan Fikret Orman ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nin verdikleri "1 Haziran 2004 – 24 Şubat 2012 tarihleri arasında görev almış yönetim kurulu üyeleri ve yetki sorumlulukları olan kişiler hakkında ihtiyaç duyulduğu takdirde her türlü hukuki işlemi yapmaya yönetim kurulunun tam yetkili kılınmasını" içeren önerge, üyelerimizin oy çokluğuyla kabul edildi.

-SİYAH-BEYAZLI KULÜBÜN BORCUNUN 551 MİLYON 922 BİN 761 LİRA OLDUĞU AÇIKLANDI

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, iş başına geldikleri günden beri, 157 adet dava dosyasını, 62 milyon 109 bin lira ödeyerek kapattıklarını söyledi.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda kulüp yönetim kurulu adına faaliyet raporlarını okuyan Urgancılar, 2012 yılının Mart ayında işbaşı yaptıkları dönemde, 26 milyon 220 bin liralık 61 dava dosyasını kapattıklarını belirterek, ''Yaklaşık 24 milyon 634 bin liraya ulaşan 39 davalıyla da protokol yoluyla anlaşmaya gidilmiştir. Ayrıca geçmiş dönemde alacaklarının bir kısmını daha önce muhatap bulamadıkları ya da umut göremedikleri için gecikmiş dava ve icra takibi olmak üzere 57 adet dosya, 11 milyon 255 bin lira ödenerek kapatılmıştır. Yönetim işbaşına geldiğinden beri 157 adet dava dosyasını 62 milyon 109 bin lira ödeyerek kapatmıştır'' diye konuştu.

Mesut Urgancılar, bu yıl kulübün 110. kuruluş yılını kutlayacaklarını hatırlatarak, ''Bu yönde çeşitli faaliyetlerimiz olacak. Ayrıca bu yıl içerisinde stada veda etmeyi düşündüğümüz için ortak bazı projelerimiz olacak'' ifadelerini kullandı.

-BORÇ 551 MİLYON LİRA-

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller ise siyah-beyazlı kulübün mali tablosuyla ilgili üyelere bilgi verdi.

Hacıgüzeller, kulübün 31 Mart 2012 tarihinde borcunun 580 milyon 994 bin 468 lira olduğunu ifade ederek, ''Bu borç 31 Aralık 2012 tarihi itibariyle de 551 milyon 922 bin 761 lira olmuş ve 29 milyon lira inmiştir'' diye konuştu.

Öte yandan, mali kongrede, yönetim kurulunun, 1 Haziran 2004 tarihinden itibaren görev yapanların bazı iş ve işlemleriyle ilgili olarak derneğin haklarını korumak amacıyla gerekli muhataplar hakkında her türlü hukuki işlemler için veya hakem ve tahkime gidilmesi yönünde istediği tam yetki talebi, mali kongreye katılanlar tarafından oy çokluğuyla kabul edildi.

Diğer yandan, kulübün onursal başkanı Süleyman Seba'nın toplantıya gönderdiği mesaj, üyeler tarafından alkışlarla karşılandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'ın borcu açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN