Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 26.2.2013 16:59
Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Uluç;

Muslera güvenilir bir kaleci değil. Güvenilir kaleci olmadığını bir kere daha kanıtladı. Ben kurtardığı gollere bakmam kalecinin... Görevi kurtarmak. Onun için o kadar para alıyor zaten... Uruguaylardan İstanbullara niye geliyor Beyefendi!.. Kurtardığı golle ben kaleciyi ölçmem; yediği gole bakarım.
Ordu maçında Tarih yazdı! Ama Muslera'nın bu ilk yanlışı değil. Topu elle hızlı sokmayı bilmiyor, ayakla da doğru dürüst vuramıyor.
Muslera'ya geri pas vermek intihar. Her an ödümüz patlıyor. Çünkü o zaman elle alma şansı da yok. Ayakla nereye gideceği belli değil topun ki elle oynarken dahi güvenilir kaleci değil... Yumrukladığı toplara bakın oyun alanına düşüyor. Kaleci oyun alanına top yumruklar mı! Gelir gelmez biri çarpsın golü atsın. Topu yumrukluyorsan, kornere yumrukla, taca yumrukla, yana yumrukla... Tam kalenin karşısına top yumrukladın mı golü geciktiriyorsun sadece...

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN