Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fenerbahçe'nin yol haritası

SABAH, F.Bahçe'nin hazırladığı itiraz dosyasının detaylarına ulaştı. Savunmanın ana fikri: Bu olay bize yapılmış bir komplo

Giriş Tarihi: 1.3.2013
F.Bahçe'de, UEFA'nın verdiği karara itiraz çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Hukukçularıyla yoğun bir çalışma içerisine giren sarılacivertli kulübün kurmayları, itirazını en geç 4 Mart Pazartesi günü UEFA'ya gönderecek. İtiraz dilekçesinde Avrupa'da benzer olaylarda verilmeyen cezalar yer alırken, Meireles'e verilen cezanın çok ağır olduğu da yer alacak. SABAH, Fenerbahçe'nin UEFA Disiplin Kurulu'na yapacağı dilekçenin detaylarına ulaştı. İşte itiraz dilekçesinde yer alacak satır başları...

1- Seyircisiz oynatma cezasını hangi gerekçe ile veriyorsunuz?
2- Havai fişek atanların Fenerbahçeli olup-olmadığını araştırdınız mı?
3- Bu olay Fenerbahçe'ye karşı bir komplo.
4- Avrupa'da bu olaylardan daha vahimleri yaşandı. Ama ne saha kapatma, ne seyircisiz oynatma ne de men cezası verildi.
5- Saha dışındaki seyircileri Fenerbahçe organize etmemiştir. Organize etmediğimiz bir olaydan nasıl Fenerbahçe'yi sorumlu tutar ve ceza verirsiniz?
6- Fenerbahçe kendi kolluk kuvveti olmadığı için stat çevresinde çıkan olaylardan sorumlu tutulamaz.
7- Dev ekran yerleşimi Kadıköy Belediyesi tarafından organize edilmiştir. Emniyetin de belediye tarafından sağlanması gerekirdi.
8- Eylemlerde bulunanlardan kaçı hakkında emniyet soruşturması yapılmış ve gözaltı olmuştur.
9- Meireles'e verilen 3 maçlık ceza çok ağır. Mantıklı bir yanı yok.
10- Bu durum gösteriyor ki Fenerbahçe'ye karşı ön yargılı hareket ediliyor.

CEZANIN NEDENİ UEFA DELEGESİ Mİ?
F.Bahçe'nin aldığı cezayla ilgili olarak ortaya ilginç bir iddia atıldı. Sarı-lacivertli ekibin bu cezayı alması için, görevli UEFA delegesinin olayı gerçekleştirenlerin F.Bahçe taraftarları olduğunu kesinleştirmesi gerekiyordu. Sahaya atılan paraşütlü maytap sonrasında UEFA delegesi Liechtensteinlı Roland Ospelt, stat dışına çıkarak maytabın nereden atılmış olabileceğini öğrenmeye çalıştı. Bu arada hakem ve gözlemci Stefano Farina da atılan maytaplar nedeniyle maçın durduğunu raporuna yazdı. Fakat hakem ve gözlemciden çok delege Roland Ospelt'in sahaya atılan maytaplarla ilgili, "Yaralanmaya dahi sebebiyet verebilecek" şeklinde rapor hazırlaması cezada etkili oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe'nin yol haritası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN