Gökdelenleri stat önleyecek

Giriş Tarihi: 1.3.2013

Beşiktaş kongre üyesi de olan Abdullah Gül, "Sarayını yıkıp, stadyum yapan bir ülkeyiz. Ama oraya yeni gökdelenler, binalar yapılmasının önlenmesi, o stadyumun orada olmasıyla sağlanır" dedi

YEŞİL ALAN OLSA 10 YIL KALMAZ
Beşiktaş'ın yeni stadına bir yorum da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den geldi. Beşiktaş'ı ilgiyle takip ettiğini belirten Gül, şöyle konuştu: "Sarayını yıkıp, stadyum yapan bir ülkeyiz. Ama oranın bu şekliyle bile korunabilmesi, oraya yeni gökdelenler, binalar yapılmasının önlenmesi, o stadyumun orada olmasıyla sağlanır. 'Bu stadyum gitsin yeşil saha yapalım' diyorlar. 10 sene yeşil saha olarak kalır, sonra oraya bir şekilde bir bina çıkar, gökdelen çıkar. Bu kaçınılmaz. Onun için orayı korumanın, topluma açık tutmanın yolu yine stadyum. Doğayla, tarihi dokuyla uygun bir stadyum projesi yapıyorlar."

STRATEJİK ORTAK
Beşiktaş, IMG-Doğuş ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, yeni stat projesinin çok amaçlı tasarımı ve geliştirilmesi, stat alanlarının pazarlanması, stadın farklı ticari faaliyetlerle ilgili kullanılması sonucunda ek gelir yaratılması, kulübe ait ticari hakların satışı konularında işbirliği gerçekleştirilecek.

PARA BASACAK
IMG-Doğuş'la yapılan anlaşma 10 kontrat yılını kapsıyor. Beşiktaş, 5 yıl içinde 115 milyon Euro kazanç sağlanamaması halinde tek taraflı fesih hakkına da sahip. Beşiktaş'ın ödeyeceği bedel ise hiçbir koşulda herhangi bir kontrat yılında toplam, 1 milyon Euro'nun altına düşmeyecek ve 2 milyon Euro'nun üzerine de çıkmayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökdelenleri stat önleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN