Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vicdanım rahat

Terim, savunmasında hakeme küfür ya da hakaret etmediğini belirterek "Vicdanım rahat. Ceza almam hukuka ve vicdana sığmaz" dedi ancak sportmenliğe aykırı davranışları gerekçesiyle üç maç ceza aldı

Giriş Tarihi: 1.3.2013
FATİH TERİM: Hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 3 maçta soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı.

HASAN ŞAŞ: Hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı.

ÜMİT DAVALA: İsnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığına karar verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun merakla beklenen toplantısı dün gerçekleşirken, yaklaşık 6 süren tarihi toplantı sonunda Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim üç müsabakadan men ve 30 bin lira para cezasına çarptırıldı. Terim'e küfür ve hakaretten değil sportmenliğe aykırı hareketten ceza verildiği için tecrübeli teknik adamın geçen sezondan bir yıl tecil edilen iki maçlık cezası da yürürlüğe girmedi. Terim dün Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki binasında PFDK üyelerinin karşısına 15.00'de çıktı. G.Saray-Orduspor maçının devre arasında hakem Serkan Çınar ile sözlü diyaloğa girdiğinin yanlış olduğunu kabul ettiğini ancak hiçbir şekilde hakeme küfür ve hakaret sayılabilecek nitelikte sözler sarfetmediğini söyleyen Terim, "Bana raporunda küfür etti yazma zevkini tattırmayacağım dedim. Her maçta olabilecek türden bir diyalogtu. Türkiye'de çok maçta benim konuşmamın çok üstünde hakeme yönelik itirazlar oluyor. Bu diyalogtan ötürü benim ceza almam hukuka ve vicdana sığmaz. Zaten hakem raporu da benim size verdiğim ifademi doğruluyor" ifadelerini kullandı. Ancak tecrübeli teknik adam sportmenliğe aykırı hareketleri sebebiyle üç maç men cezası aldı.

Eskişehir maçında komuta Ümit Davala'da
PFDK, Terim'e hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi, ihraç sonrası ve müsabaka esnasındaki sportmenliğe aykırı hareketleri ve ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle üç maç men ve 30 bin lira para cezası verdi. Hasan Şaş'a da bir maç ve 10 bin lira cezası verilirken, Ümit Davala ve İdari Koordinatör Şükrü Hanedar'a ise ceza gelmedi. Cumartesi günkü Eskişehir maçında Galatasaray'ın başında Ümit Davala olacak.

Belediye maçıyla dönüyor
PFDK'dan üç resmi maçtan men ve 10 bin lira para cezası Fatih Terim, bu haftaki Eskişehir maçıyla birlikte Gençlerbirliği ve Kayseri maçlarında da takımının başında yer alamayacak. Tecrübeli teknik adam 27. haftada sarı-kırmızılıların Türk Telekom Arena'da oynayacağı İstanbul Büyükşehir Belediye maçıyla tekrar takımının başında sahaya çıkacak. Hasan Şaş ise bu haftaki Eskişehir maçıyla cezasını tamamlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vicdanım rahat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN