Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 5.3.2013 17:18 Güncelleme Tarihi: 5.3.2013 17:55
Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını değerlendirdi.

Uluç;

Sneijder nerede? Ben Emre Çolak'a kızıyordum; 'sahte koşular yapıyor' diye... Sahte koşunun daniskasını Sneijder yapıyor! O da santraya kadar, santradan geriye değil. Santranın ilerisinde koşarmış gibi yapıyor, ne kendini gösterip top istiyor ne de kaptırdığı topun peşinden koşuyor. Sneijder'in kaptırdığı topla Galatasaray kaç tane gol yiyordu ya!
Bunları yapan bir Türk futbolcusu olsa Fatih Terim o an oyundan alırdı. Bunları 'çilek' diye mi hoşafları oyundan almadı yoksa tribünde maça müdahalesi yasaktı da onun için mi almadı? Hocam hangisini beğenirse beğensin.
Yaptığı değişikliklerle aklım durdu ya! Maç 0-0, Galatasaray'ın pozisyonu yok, akını yok, doğru dürüst pası yok. İleriye doğru oynayan hasbelkader, kötü oynuyor ama hiç olmazsa ileriye doğru oynayan bir tek adam var; Amrabat... Çıkardı Amrabat'ı... Çıkarabilir.
Galatasaray öyle bir 11'le oynuyordu ki ve öyle bir futbol oynuyordu ki hangisini çıkartsa 'doğru' diyecektik. İyi oynayan yoktu çünkü. Bu kadar berbat oynayan Galatasaray görmedim. Amrabat'ı buldu. Yerine girene bak; Riera! Riera hangi katkıyı yapacak bu takıma ki aylardan beri forvet oynamayı unutturduğun bir adam...

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

#Sayfa#

Galatasaray'da bir kötüye gidişten bahsedebiliriz. Belki sonuçlara çok yansımadı ama çileklere rağmen bir düşüş söz konusu...
Berbat.


Eskişehir maçında pozisyonu dahi yoktu, direklerden üst üste dönen toplar ve ardından gelen sürpriz 1 puan...
Bu Galatasaray şampiyon da olamaz, Schalke'yi de geçemez. Schalke bu Galatasaray'ı perişan eder. Eskişehir etti zaten... 3 topun direkten döndüğü bir maçın kurtarıcısı Muslera!.. Düşünebiliyor musun? Bütün gazeteler böyle yazıyor '3 top direkten dönmüş, kurtarıcı Muslera!' Bu ne demek; maç 6-0, 7-0 olacaktı ki bir de Muslera kurtarmış üstüne üstük! Ben bu kadar kötü oynayan, daha doğrusu bu kadar kötü oynatılan bir Galatasaray görmedim!
Fatih Terim tribünden müdahale etmiş, o birine söylemiş de biri ona söylemiş de... Ne söylenmiş ya!..
Drogba ile Sneijder'in oynadığını gören var mı? Çilek! İkisi de çilek hoşafıymış, çilek değil. Drogba ile Sneijder çilek hoşafıydılar o maçta!..
Drogba utanmadan sıkılmadan "İstediğim toplar gelmedi" dedi. Yok ya! Topun üstüne adres yazıp, iadeli taahhütlü Drogba'ya gönderecekler, öyle mi?
Yüksek top geliyor, Drogba'nın önünde adam var ve top da 2 metreden gelmiyor, 40 metreden geliyor. Yani gelmesi saniyeler alıyor, Drogba da görüyor o topu, bunca yıllık tecrübesiyle, deneyimiyle nereye düşeceğini de biliyor. Buna rağmen önünde duran bekin bir adım önüne geçmiyor 'Bu topu ben alayım' diye! Arkada bekliyor, arkada beklemesi şu; öndeki adam topa rahat vurur. Vuramayacak, hata yapacak da Drogba beleşten gol atacak. Mahalle maçında bunun adına beleşçi derdik biz... 'Rakip savunma hata yapsın da ben boş kaleye vurayım…'
Drogba kardeşimle oturup seyredelim maçı, bir topa hamle yapmış mı? Bir adım öne çıkıp devamlı savunmanın arkasında beklersen top alabilir misin? Armut toplamıyor adamlar, sana vurdururlar mı topu!
Sneijder nerede? Ben Emre Çolak'a kızıyordum sahte koşular yapıyor diye... Sahte koşunun daniskasını Sneijder yapıyor! O da santraya kadar, santradan geriye değil. Santranın ilerisinde koşarmış gibi yapıyor, ne kendini gösterip top istiyor ne de kaptırdığı topun peşinden koşuyor. Sneijder'in kaptırdığı topla Galatasaray kaç tane gol yiyordu ya!
Bunları yapan bir Türk futbolcusu olsa Fatih Terim o an oyundan alırdı. Bu hoşafları, çilek' diye mi oyundan almadı, yoksa tribünde maça müdahalesi yasaktı da onun için mi almadı? Hocam hangisini beğenirse beğensin.
Yaptığı değişikliklerle aklım durdu ya! Maç 0-0, Galatasaray'ın pozisyonu yok, akını yok, doğru dürüst pası yok. İleriye doğru oynayan hasbelkader, kötü oynuyor ama hiç olmazsa ileriye doğru oynayan bir tek adam var, Amrabat... Çıkardı Amrabat'ı... Çıkarabilir.
Galatasaray öyle bir 11'le oynuyordu ki ve öyle bir futbol oynuyordu ki hangisini çıkartsa 'doğru' diyecektik. İyi oynayan yoktu çünkü. Bu kadar berbat oynayan bir Galatasaray görmedim ben. Amrabat'ı buldu. Yerine girene bak! Riera! Riera hangi katkıyı yapacak bu takıma ki aylardan beri forvet oynamayı unutturduğun bir adam...
Sonra Aydın! Aydın'dan neyi bekliyorsun ya sen o anda? Galatasaray ölü, ölüyü diriltecek, mucize yapabilecek bir adam lazım. Bunu yapabilecek adam kim, Hamit. Bunu yapabilecek adam kim, Eboue. Çünkü ikisi de çok iyi şut atıyorlar, ikisi de çok iyi adam eksiltiyorlar, ikisi de çok iyi orta yapıyorlar, pas yapıyorlar. Drogba'nın istediği ortaları yapabilecek çapta adamlar.
İyi olmayabilirler ama senin bir mucizeye ihtiyacın olduğu anda o mucizeyi yaratabilecek yetenekler bunlarda var. Aydın'dan hangi ümidin var da oyuna aldın?
Melo birinci devre takımın en kötüsü... 'Bu adamı nasıl koyarsın' diyorduk, ikinci devre toparladı kendini... 'Kendini toparladı' diye oyundan alındı ya! Dökülürken oynadı, toparladı, Galatasaray'ın en iyi oynayan adamı durumuna geldi ve oyundan alındı!
Kaç değişiklikle bitirdi oyunu Galatasaray?

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN