Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakan Şükür ifade verdi

Giriş Tarihi: 11.3.2013 15:35

Hakan Şükür, sosyal medyada hakkındaki hakaret içerikli yayınlarla ilgili şikayeti kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade verdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, sosyal medyada hakkındaki hakaret içerikli yayınlarla ilgili şikayeti kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade verdi. Şükür, "Aynı İstiklal Marşı'nı söylüyoruz, bu ülkede saygı duruşunu beraber yapıyoruz ama birbirimize küfür ediyoruz, bu hoş bir şey değil." açıklamasını yaptı.

Milletvekili Hakan Şükür, sosyal medya üzerinden kendisine yönelik hakaretlerle ilgili polise ifade verdi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Şükür, Cinayet Büro Amirliği'nde yaklaşık 2 saat kaldıktan sonra binadan ayrıldı.

Kapıda bekleyen gazetecilerin sorularını cevaplandıran Şükür, "Sosyal medyada klavye arkasından ekran arkasından farklı şeyler oluyor. Bana yapılan hakaretvari şeylere karşılık şikayet dilekçemizi verdik. Bununla ilgili olarak ifade verdik. Bundan 6 ay önceki şikayetimizle ilgili olan şahıslar bulundu. Şu anda yargıya intikal etti. Önümüzdeki aylarda onların da duruşmaları olacak. Az da olsa ona eklenen hakaretler var. Örnek teşkil etmesi açısından şikayetçi olduk. Çünkü içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Umarım yargıya intikal etmesinin ardından olumlu şeyler olacak." diye konuştu.

Sosyal medyadan ailesine, sevdiklerine ve şahsına çok ağır küfür ve hakaretler edildiğini belirten Şükür şunları söyledi: "Söylemediğim şeyleri söylemişim gibi addedip sosyal medya üzerinden bize yönelik tepkilerin oluşması sağlandı. Buna bazı basın organları da alet oldu. Aynı İstiklal Marşı'nı söylüyoruz, bu ülkede saygı duruşunu beraber yapıyoruz ama birbirimize küfür ediyoruz bu hoş bir şey değil. Onun için ben de kanuni hakkımı kullanmak üzere ifade vermeye geldim. Şikayetçi oldum. Bulunanlar var. Onları o yargı sürecinde göreceksiniz. Şu anda onların da ifadesi alındı. Beş kişi tespit edildi. Örnek teşkil etmesi için, sadece ben yaşamıyorum bu durumu. Biliyorsunuz sosyal medyada birçok ünlü, birçok kişi yaşıyor. Ben kendi üzerime düşeni yaptım. İnşallah yargı da kararını verir. Takım sevgisi fanatiklik boyutu çok farklı olduğu için ülkemizde. Herkes anladığı şekilde yorumluyor olayları. Benim hayata bakış açım belli. Söylediklerim belli. Biraz üzücü ama biz başka bir tarafa daha çok hukuk tarafına yönelmek durumundayız. Hukuka yöneldik inşallah layığını bulur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Şükür ifade verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN