Türkiye'nin en iyi haber sitesi

36'dan işlem görür

PFDK eski yöneticisi Alp, Başkan Yıldırım'ın sportmenliğe aykırı davranıştan 15 ila 45 gün arasında ceza alacağını belirtti

Giriş Tarihi: 13.3.2013
* Aziz Yıldırım'ın raporda olduğu iddia edilen ifadelerine Profesyonel Disiplin Kurulu nasıl bir ceza verir?
Aziz Yıldırım'ın, basından okuduğumuz kadarıyla raporda yer alan bu sözleri, bana göre hakaret ya da tehdide girmez. Olsa olsa disiplin talimatının 36. maddesinde düzenlenen sportmenliğe aykırı hareket kapsamında değerlendirilebilir. Onun cezası da 15 ila 45 arasındadır. Bu sene aynı maddeden başka bir ceza almadıysa alt sınır uygulanarak 15 gün ceza verilir. Ayrıca 15 bin TL'den başlamak üzere para cezası vardır.

* Aziz Yıldırım'ın bu sözleri sarfettiği yer cezanın mahiyetini değiştirir mi?
Bu fiil hakem soyunma odasının koridorunda işlenmişse iş değişir. 39. madde devreye girer ve onda da alt sınır 45 gündür.

* PFDK olayın doğruluğunu ya da şiddetini öğrenmek için stattaki kamera görüntülerini talep edebilir mi?
PFDK, hakemin raporuna bağlı kalmak zorundadır. Şayet sevkli kişi, hakemin raporunda yazdıklarının olmadığını iddia ediyorsa PFDK bunları inceler. Aksi halde kamera görüntülerini talep etmez.

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?
"Artık yeter!... Biriniz çıkıyor tükürmeyeni tükürdü yazıyor. Biriniz çıkıp lan demeyeni lan dedi diye atıyor. Siz de gözünüzün önünde tekmeleri atlıyorsunuz. Yeter artık. Bundan sonra affetmem bilesiniz.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
36'dan işlem görür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN