Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müvekkilim hırsız mı?

Avukatın verdiği dilekçede, Beşiktaş Mali Kurulu'nda alacağını ödememek amacıyla Demirören'in ibra edilmediğine vurgu yapıldı

Giriş Tarihi: 14.3.2013
Beşiktaş'ın eski başkanı Yıldırım Demirören'in yanı sıra dönemin yöneticileri Ertuğrul Soğancıoğlu ve Mehmet Soysal adına İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açan Avukat Aydoğan Semizer, üç müvekkilinin Beşiktaş A.Ş.'ye hiçbir zaman zarar vermediğinin tespiti ile hükmen ibra edilmeleri talebinde bulunmuştu. Semizer'in mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde ise "Üzülerek söylüyoruz ki ibra edilmeme kararı, şirketten yüz milyon lira civarında alacaklı olan müvekkilim Demirören'in bu alacağını ödememe yolunda bahane üretme, onun adı üzerine gölge düşürerek alacağı hakkında şaibe yaratma çabasıdır" denildi. Dilekçede ayrıca şu ifadeler yer aldı:

'Bu şaibeden kurtulamazsın' tehdidi
Müvekilime 'Ya paradan vazgeç ya da senin hakkında davalar açar, şaibe yaratırız. Sen de bu şaibeden kurtulamazsın' denilmektedir. Müvekkillerim hırsızlık mı yapmışlardır? Bilançolara yansımayan bir işlem mi vardır? Yasaya aykırı, gizlenmiş, saklanmış bir eylemleri mi vardır? Müvekkillerimizin ibra edilmeme sebebi nedir? Davalı şirketin bu soruları mutlaka cevaplaması gerekmektedir. Müvekkilerimin ibra edilmeleri gerektiğinin, yani şirkete karşı sorumluluk hallerinin bulunmadığının hakmeye kararıyla belirlenmesini talep ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müvekkilim hırsız mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN