Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı sınırı kalksın

Giriş Tarihi: 21.5.2013

Bakan Kılıç, ezeli rakiplerin yıldızlarını buluşturdu, sohbetin en dikkat çeken yanı yıldızların yabancı sınırı için mesajları oldu...

Türk futboluda yaşanan şiddet olayları üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, F.Bahçe ve G.Saray'ın yıldızları Webo ve Drogba'yı buluşturdu. Zirvede ilginç diyaloglar yaşandı. BAKAN KILIÇ: Bireysel davranışları camialara mal etmenin anlamı yok. G.Saray'dan gelen açıklamalar sağduyulu. Bu tarz hareketler Türkiye'ye de İstanbul'a da yakışmıyor. Kişisel bir hareketi camialara mal etmeden ortaya koyduğunuz sağduyulu yaklaşım sebebiyle büyük bir ders verdiniz. Bu taraftarlara da örnek olmalıdır.

Ferguson gelse dayanabilir mi?
Üçlü zirvede Türk futbolundaki yabancı sınırı da konuşuldu. Drogba, "Liginizin kalitesi artıyor ama yabancı sayısının sınırlanmaması gerekiyor. İngiltere gibi minimum 8 yerli oyunca olması gerekir. Yabancı sayısını sınırlandırmazsanız ligin kalitesi daha da artar" dedi. Kılıç bunun üzerine, "Ama milli takıma futbolcu bulamıyoruz" deyince Webo, "Ben de sınırlama olmamasından yanayım. Avrupa'da Şampiyonlar Ligi'nde gördünüz, bir sınırlama yok" derken Drogba, "Milli takım için zaman gerekiyor. Ferguson gelse bir sene dayanabilir mi?" dedi.

İstanbul'a Olimpiyat övgüsü
DROGBA: Türkiye gerçekten büyüyen, gelişen ve modern bir ülke. 2020 Olimpiyatları'na aday bir kenti var. İyi ki Türkiye'ye gelmişim. Burada kendime geldim. Bence bu tür olaylarda futbolculara çok sorumluluk düşüyor. Oyuncular kamuoyuna bazı olumlu mesajlar verse hiç sorun kalmayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı sınırı kalksın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN