Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çarşı yanlış yaptı

Fikret Orman : Çarşı, siyasi bir oluşum değil. Beşiktaş da siyasi bir kulüp değil. Sadece takımı desteklemeleri gerekirdi

Giriş Tarihi: 23.7.2013
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, basınla gerçekleştireceğini duyurduğu sohbet toplantılarının ilkinde çarpıcı açıklamalara imza attı. Beşiktaş Başkanı A'dan Z'ye birçok konuya değinirken özellikle Çarşı Grubu'nu Gezi Parkı eylemlerine öncülük ettiği için sert bir dille eleştirdi. İşte Orman'ın Çarşı Grubu hakkındaki çarpıcı sözleri: "Çarşı Grubu siyasi bir oluşum değil. Ayrıca Beşiktaş da siyasi bir kulüp değil. Çarşı Grubu'nun durum böyleyken sadece takımını desteklemesi gerekiyor. Gezi Parkı eylemlerine katılarak çok büyük yanlış yaptı. Ben başkan olarak bu eylemlerin içinde olmalarını doğru bulmuyorum."

Gebze daha mı yakın

Beşiktaş Başkanı, maçlarını Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynayacak olmaları ile ilgili eleştirilere ise, "Kasımpaşa bize yakın, kapısını da açmış. O nedenle tercih ettik. Gebze daha mı yakın" tepkisini gösterdi.

Galatasaray fırsatı kaçırdı!

Orman, Beşiktaş'ın stat tercihine ilişkin ise, "Bir hafta Kadıköy'de bir hafta Arena'da oynama durumu vardı. Sağolsun Fenerbahçe bize çok destek verdi. Ama G.Saray'a takıldık. Bize 'Genel kurula sormamız gerekir' dediler. Ben Beşiktaş'ın talebini sandığa sokturmam. Reddedilecek bir teklifi yapmam. Bana göre Galatasaray statla ilgili bana göre tarihi bir fırsatı kaçırmış oldu" yorumunu yaptı.

Yeni stat için 160 milyon TL

"F.Bahçe ve G.Saray'ın sahasında oynasaydık 70 milyon lira ciro yapardık. Kasımpaşa'da bu rakam 20 milyon lira olacak. 4.5 milyon lira da onlara vereceğiz. Yeni stadımız 160 milyon liraya mal olacak. Stadı yıkamazsın dediler yıktık, yapamazsın diyecekler yapacağız. Beşiktaş'a UEFA tarafından verilen ana disiplin cezası değil, terdbirli olarak sevedilmeşiz. Beşiktaş'ın UEFA'daki disiplin dosyasının kapanmadığı doğru. Arkadaşlarımızın suçsuz olduğuna tüm kalbimizle inanıyoruz.

Maliyetleri bir Alper etmiyor

Orman, Beşiktaş'ın mali yapısı ve transfer politikasını ise çarpıcı tanımlamalarla dile getirdi: "Bir gemi düşünün su almış ve batmak üzere. İşte biz o geminin su almasını durdurduk, delikleri tıpalarla tıkadık. Geminin içindeki suyu da boşalttık. Şimdi görevimiz mazot koyup gemiyi yürütmek. Şu ana kadar 7-8 transfer yaptık. Harcadığımız para Fenerbahçe'nin bir Alper Potuk'a verdiği kadar yok bile. Para bizim için çok önemli hesaplı harcamak zorundayız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çarşı yanlış yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN