Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çok iyi patron rolü oynadım...'

İstifa eden Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Karaman, futbolun patronu olarak altyapıdan bir futbolcu için bile karar veremez duruma geldiğini söyledi

Giriş Tarihi: 5.10.2013
Bir süredir sıkıntıları olduğu konuşulan Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, dün istifa etti. Basın toplantısıyla istifa gerekçelerini anlatan Karaman şunları söyledi: -Sağlıklı çalışma ortamı olmayacağı için görevden ayrılıyorum. Benden tarafa hakkım helal olsun. -Ben iyi bir idareci rolü oynadım burada. Sözde futbolun patronu konumundasınız. Hem teknik direktöre hem yönetime siper oldum. Yeri geldiğinde alt yapıdan gelecek bir futbolcu için karar veremedim. Neyin futbol direktörlüğünü konuşuyorsunuz. -İşleyişle alakalı sıkıntılarım vardı. Mustafa Hoca ile aramızda sıkıntı yok. Benim açımdan o ekiple alakalı olumsuz bir diyalog yaşanmamıştır.

AVUKAT YILMAZ DA GİTTİ
Öte yandan Trabzon'un 3 Temmuz sürecinde avukatlığını yapan Av.Nusret Yılmaz'ın başkan ile görüşerek istifasını verdiği ortaya çıktı. Yılmaz'ın Salı günü açıklama yapacağı öğrenildi.

BİR GÖRÜŞ: Murat ÖZBOSTAN
Malouda faktörü!

Ünal Karaman için Trabzon'a gelişler ve gidişler hep olaylı oldu. Birincisinde, sözleşme yenilenmedi, gitti. İkincisinde, Şenol Güneş, Ünal Karaman'ı tekrar çağırdı ve sözleşme yapıldı!. Fakat bu macera da 2 ay sürdü çünkü Güneş istifa etti. Fatih Tekke'ye yapılan teklif havada kalınca, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Onur Kıvrak'ın düğününde bir teklifle Karaman'ı aldı getirdi Trabzon'a.. 60 bin TL de maaş verdi.. Bir süre her şey çok güzel gitti.. Fakat daha sonra çalışma koşulları değişti. Futbol Genel Direktörü iken dün de kendisinin ifadesiyle işini yapamadı. Mesela transferlerde etkinliğini kaybetti. Flaş transfer Malouda bazı durumlarda etkin rol oynadı. Zokora'nın gönderilmesi için rapor verildi ama Malouda'nın ricasıyla Zokora takımda kaldı. Yine Malouda, Volkan Şen ile tartıştı. Volkan Şen süresiz kadro dışı kaldı. Yani kurumsal yapıda sıkıntılar çıktı! Çünkü duyduklarımıza göre bu operasyonlar yapılırken, Ünal Karaman'a bilgi verilmedi. Karaman da bu sürecin böyle devam edemeyeceğine inandığı için dün görevini bıraktı. Çünkü sadece kulübe gidip makamında oturuyordu. Sportif direktör olarak oraya bir ismi getiriyorsanız, ona da güveneceksiniz.. Trabzonspor takımı çok güzel sonuçlar alıyor, iyi de futbol oynuyor, Avrupa'da daha yenilgi yüzü görmedi. Ancak içerideki çalkantı bitmiyor. Huzur olursa başarı daha da artacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çok iyi patron rolü oynadım...'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN