Türkiye'nin en iyi haber sitesi

G.Saray'dan TFF'ye 5 soru

TFF'ye dün dilekçe gönderen sarı-kırmızılı kulüp, "Drogba ve Eboue PFDK 'ya sevk edildi mi? Edildiyse niye edildi? Bize tebligatta bulunacak mısınız" diye sordu

Giriş Tarihi: 11.12.2013
Drogba ve Eboue'nin Elazığ maçında giydikleri Mandela tişörtleri nedeniyle PFDK'ya sevkleri gündemi meşgul ederken, G.Saray yönetimi dün TFF'ye bir dilekçe gönderip sorular yöneltti. Dilekçede, "Drogba ve Eboue'nin PFDK'ya sevk edildikleri hakkında basında çok sayıda haber yer almıştır. 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkında Kanun ile TFF Statüsünün 12. maddesi uyarınca tarafımıza yazılı bilgi verilmesini talep eder, aksi halde her türlü hukuki yola tarafımızca başvurulacağını bildiririz" denip 5 sorunun cevabı istendi. Bu arada iki yıldızın sevkle ilgili durumunun bugün belli olacağı iddia edildi.

İŞTE O SORULAR
1- Drogba ve Eboue hakkında herhangi bir disiplin sevk işlemi yapılmış mıdır?
2- Sevk yapılmış ise gerekçeleri ve yasal dayanakları nelerdir?
3- Eğer disiplin işlemi yapılmış ise tarafımıza bir yasal bildirim veya tebligatta bulunmaksızın bu işlemi hukuka aykırı olarak medya ile paylaşan TFF yetkilileri kimlerdir?
4- Sevk yapılmamış ise ortada bir disiplin sevk işlemi olmamasına rağmen medyada bu tür haberler yapılması ile TFF'nin bir ilgisi var mıdır?
5-
Sevk işlemi yapılmamış ise Spor Bakanı'nın dahi müdahil olduğu böyle bir olayda disiplin sevk işleminin yapılmadığına dair TFF neden bir açıklama yapmamıştır?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G.Saray'dan TFF'ye 5 soru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN