Aysal onun oyuncağı olmuş!

Giriş Tarihi: 19.12.2013 09:22 Güncelleme Tarihi: 19.12.2013 09:47
Fenerbahçe, rakipleriyle arasındaki farkı açmaya devam ediyor. Fark; Kasımpaşa ile 8, Galatasaray ile 11 ve Beşiktaş ile 12'ye ulaştı. Daha 15. haftadayız ama bundan sonra zirvede bir değişiklik olabilir mi?
Fenerbahçe bu sene şampiyon...
1- Fenerbahçe'ye göre diğer takımlar kötü...
2- Fenerbahçe'nin gayet iyi bir kadrosu var; 6+0 gibi hain bir kurala karşı üstelik... Ki hala bu kuralı değiştirmek için kimse teşebbüste bulunmuyor. Gelecek sene 5+0 olacak. Süper hain bir kural olacak.
Futbol seyircisi için temaşa ve seyir zevki açısından hain bir kural, ülkenin çöpe atılan dövizleri açısından hain bir kural, ziyan edilen futbolcular adına hain bir kural... Ama hala kimse konuşmuyor, tartışmıyor!
Bu 6+0'a en uygun kadro, Fenerbahçe'nin elinde... Tepeden inme bir kararla 'kural 4+0 olacak' deseler, uyacak bir tane takım var; Fenerbahçe... Kadrosunun bu avantajı var.
3- Hepsinden önemlisi; Fenerbahçe'nin bitmeyen, tükenmeyen bir hakem avantajı var. Ben bunu anlayamıyorum.
Hakemler sahaya Fenerbahçe formasıyla çıksalar, bu kadar Fenerbahçeli olamazlar! Akhisar maçını izlerken; hakemin kasten Fenerbahçe lehine hareket etmediğini gördüm. Adam öylesine yıkanmış bir beyinle izliyor ki maçı; öyle görüyor. 'Fener'den korkuyor, Fener'i tutuyor, menfaati var' diye değil. Öyle görüyor adam!
Maçın kırılma anı, Sanko'nun gördüğü kırmızı kart... Bunu herkes kabul ediyor mu? Bütün gazeteler öyle yazdı. Sanko, iki sarı karttan kırmızı kart gördü.
Birinci sarı kartı; santra civarında, çizgiye yakın bir yerde faul yaptığı için gördü. Faulün kendisi sarı kartlık değil ama pozisyon icabı sarı kart... Çünkü gelişmekte olan bir kontratağı kesti. Kart, yüzde yüz doğru...
Fenerbahçe lehine çalınan bütün düdüklerin, yüzde 90 doğru olduğu gibi... Fenerbahçe lehine çıkarılan bütün kartların, yüzde 90 doğru olduğu gibi; o kart da doğru...
İkinci sarı kart; kaleye atılan bir şut sırasında top, sırtı dönük Sanko'nun açık olan koluna çarptığı için sarı kart... 'Eline, koluna hakim olacaksın' kuralı gereği penaltı... Hiç itiraz yok. Peki sarı kart niye? Çünkü gole gidebilecek bir topa müdahale var. Pozisyon gereği sarı kart... Ona da itiraz etmiyorum; o da doğru ve Sanko oyun dışı kaldı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal onun oyuncağı olmuş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN