Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokakta oynarken bile kural değişmez

Yanal, "Yabancı sınırlamasının en büyük mağduru Fenerbahçe" itirafında bulundu ama kuralın değişmesini isteyenlere sert çıktı: Oyun oynanırken birileri istiyor diye 6+1 mi, 6+4 mü yapacağız?

Giriş Tarihi: 31.12.2013
F.Bahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, FBTV'de ilk yarıyı değerlendirirken, yabancı oyuncu kuralının değişmesini isteyenlere sert sözlerle çattı: "Türkiye'de altyapıdan oyuncu çıkaramıyoruz. Üst yapılara sınırlama getirerek oyuncu yetiştiremezsiniz. Ancak yabancı konusunda bir karar alındı ve takımımızı ona göre konumlandırdık. Esasında biz takımlar içinde en mağduruyuz. Oyuncularıma üzülüyorum. Yobo, Kadlec, Holmen gibi oyuncularım kadroya giremiyorlar ama bu planlama yapılmış, altına imza atılmış. Biz mahallede bile kriket oynarken bile oyunun kuralını değiştirmezdik" dedi.

BÜYÜK SAÇMALIK OLUR
Yanal,
özellikle yabancı kuralının değişmesi için ısrarcı olan Galatasaray'a sert sözlerle göndermede bulundu: "Şimdi oyunun kuralını değiştirmekten bahsediliyor. Futbol bu kadar yap boz yapılacak bir oyun değil. Bu kadar oynanmaz bu işlerle. Bir plan belirlenir ve bu belli bir felsefenin ve temelin üzerine oturtulur. Oyun oynanırken birileri istiyor diye 6+1 mi, 6+4 mü yapacağız? Ya da serbest mi bırakacağız? Büyük saçmalık olur. Artık bu şekilde komik duruma düşüyoruz."

SAHANIN İÇİYLE İLGİLENDİK
Yanal,
Süper Lig'in ilk yarısında karnelerinin pek iyilerle dolu olmasının sırrını ise şu sözlerle verdi:
* Sezon başı hep sahanın içiyle ilgileneceğimizi söyledik ve sahanın dışında kalmayacağımızdan söz ettik.
* 3 Temmuz sürecine bir dağınıklılık gibi bakılsa da aslında büyük bir birlikteliğin oluştuğu büyük bir yapı ortaya çıktı.
* Rakiplerimizin sezon başı profillerine ve yapılarına bakacak olursak onların hiçbir sorunları yokmuş gibiydi. Çok daha fazlasıyla bir aile, bir takım ruhuyla devam ederek kenetlendik. Özellikle başkanımızın duruşu bizi rahatlattı.
* Yıldız potansiyeli olan oyuncuların yukarıya çıkacağına inandık. Gönlümüzden geçenler var ama rakamların da söyledikleri vardı. Onları görmezden gelemezdik. Gönlümüzden geçenle rakamları birleştirdik. Gökhan ve Caner'in dayanıklığı üst düzeyde.

YAPTIĞINIZ İŞTEN KEYİF ALMALISINIZ
Yanal,
bireysel anlamda başarıya ulaşmak için kullandığı metotları ise şöyle özetledi:
* Keyif almadan bir işi yapamazsınız. Size sunulan ve sizin için hazırlanmış ortamların değeri vardır.
* Dünyada kullanılan tüm ekipman ve cihazları yakından takip ediyorum ve kullanmaya gayret ediyorum.
* Maçların devre arasında yapılan hataları oyunculara verilerle aktaran sistemin büyük faydasını görüyoruz.
* Bir kulüpte çalışırken organizasyon yapısına çok dikkat ederim. Çok sıkıntılı ya da dertli diye tanımladığımız Fenerbahçe'de ekonomik hiçbir sorun yok. Yönetimin objektifliği hoşuma gidiyor. Futbolcular çok mutlu.

100 GOLÜ BİLMEM, ŞAMPİYON OLACAĞIZ
Ligin
ilk yarısında en çok şutu atan ve ceza sahasında topla en fazla buluşan takımın F.Bahçe olduğunu hatırlatan Yanal, 100 gol barajını aşıp aşamayacakları yönündeki soruya ise "Öyle bir iddiamız yok ancak atabildiğimiz kadar gol atmayı istemek en doğal hakkımız. 100 golü geçer miyiz bilmiyorum ama şampiyon olacağımıza eminim ve bu uğurda her şeyi yapacağız" yanıtını verdi.

FENER YENİLMEZ!
Ersun Yanal, son dakikalarda attıkları gollerde takımın maç kazanma arzusunu, ortaya koyduğu emeği anlamak gerektiğini vurgularken, öğrencilerine olan inancını şu sözlerle dile getirdi: "Oyuncularımız antrenmanlarda çok acı çekti, çok yoruldu ama altyapıyı iyi kurduğumuzu düşünüyorum. Oyuncularımızın bu bilince ulaşabilmesi adına sezon başında çatışmalar oldu. Ama şimdi bu çatışmalar, uzlaşıya ve hedefe yönelmiş durumda. İkinci dönemden çok umutluyum. Çok daha dinamik, çok daha mücadele gücü yüksek, ne yaptığını bilen bir takım olacağız. F.Bahçe, mücadele ettiği hiçbir maçı kaybetmez. O isteğimizi, o coşkumuzu, o kafamızdaki Fenerbahçe'yi sahaya koyarsak, kimse bize dayanamaz. Biz böyle güçlü bir takımız."

2014 MESAJI
Bütün insanlığa ve dünya üzerindeki her insana sağlık, mutluluk diliyorum. Her canlı mutlu olmayı hak ediyor. Böyle bir dünyada herkesin mutlu olması imkansız. Ben herkese mutluluk diliyorum. Ülkemizin dostluk, barış içinde yaşadığı, ayrımcılığın, ayrıcalıkların olmadığı, çağdaş bir ülke olarak bir yıl yaşamamızı ümit ediyorum. Herkesin gönlünden geçenler olsun.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokakta oynarken bile kural değişmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; �� koyunuz
BİZE ULAŞIN