Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mancini'yi kırmadılar

Antalya'daki kampa giden Galatasaray Başkanı, Mancini'nin çok istediği Telles transferini bitirmek için her türlü fedakarlığı yapacakları sözünü verdi

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin listesinin tepesinde yer alan Alex Telles transferinde her an yeni bir gelişme yaşanıyor. Gremio ile ödeme planı konusunda anlaşamayan sarıkırmızılılar, alternatif isimlere yönelmişti. Antalya kampında teknik direktör Roberto Mancini ile bir araya gelen başkan Ünal Aysal, transfer görüşmeleri hakkında İtalyan teknik adama bilgi verdi. Ana madde Telles'ti. Aslan, Mancini'nin ısrarı karşısında Telles transferine yoğunlaşırken Aysal da İtalyan teknik adamın gönlünü, "Telles'i çok istediğini biliyorum. Sonuçlanmak üzereyken beklenmeyen problemler çıktı. Ancak bu transferi bitirmek için üzerimize düşeni yapacağımızdan şüphen olmasın" sözleriyle aldı. Sarı-kırmızılıların bu transferi önümüzdeki hafta bitirmesi bekleniyor.

Menajeri 'tamam', Costa 'yok' dedi
Alex Telles'in menajeri Fernando Otto, İtalyan basınına iki kulüp arasındaki anlaşmazlığın giderildiğini ve Telles'in bundan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi ve ekledi: "Önümüzdeki hafta her şey resmiyete dökülecek." Menajer Otto'nun sözlerinin aksine, Gremio Sportif Kordinatörü Rui Costa "G.Saray ile görüşmelerde bir değişme yok. Görüşmeleri durdurma hamlemizden sonra G.saray daha pozitif bir adım atmadı" ifadelerini kullandı.

Mancini'nin "Avrupa'da Türk futbolunu takip etmiyorlar. En iyi 4-5 lig arasında değilsiniz. Türk futbolu Avrupa'ya açılma konusunda biraz geride kalmış" sözleri hakkında yorumunuz nedir?

ERMAN TOROĞLU

Bir de aynaya baksalar...
Mancini'nin söylediklerinin hepsi yüzde yüz doğru. Sebeplerini yaratan da bizleriz. Bizdeki bu yönetici beyni ve federasyonların politikaları olduğu müddetçe daha ileriye gidemeyeceğiz. Gerçekleri bizden biri söyleyince 'tu kaka' oluyor, yabancı söyleyince ise 'aferin' diyoruz veya çok kızıyoruz. Kızmayacaksınız. Adamın söylediklerinin hepsi noktası virgülüne kadar çok doğru şeyler. Mancini'ye kızacağınıza adamın dediklerini anlayın. Ama bazılarının söyleyeceği şu olacak, "Bu Mancini geri zekalı, aptal." Aslında bunu söyleyenler aynayı alıp kendilerine baksalar aptalın da geri zekalının da kim olduğunu anlayacaklar!

AHMET ÇAKAR

Malumun ilanı olmuş
Roberto Mancini haklıdır, İtalyan hocanın açıklamaları bir anlamda malumun ilanı olmuş. Biz Türkiye'de kendi kendimizi kandırıyoruz. Dünya ve Avrupa'daki futbol organizasyonlarda yokuz. Ligimiz, Avrupa'da diğer ülkeler tarafından takip edilmiyor. Altyapılarımız problemli. Yurt dışında oynayan oyuncu sayımız çok az. Roberto Mancini de bunları gayet güzel bir şekilde iki cümleyle özetlemiş. Söylenecek çok fazla bir şey yok.

LEVENT TÜZEMEN

Roberto Mancini gerçekleri haykırdı
Mancini'nin açıklamalarına öfkelenmek ya da kırılmak doğru olmaz. İtalyan hoca bir durum tespitinde bulundu, gerçekleri yüzümüze haykırdı. Ligimizin kalitesinden söz ediyoruz ama Avrupa'da hangi ülke maçlarımızı seyretmek için yayıncı kuruluşa başvuruyor? Oysa biz İtalya, İspanya, İngiltere ve Fransa liglerini kupa maçları dahil çoğu kez televizyondan canlı izliyoruz. Avrupa'da gündeme gelebilmemiz için hem oyuncularımız hem de hocalarımız orada görev yapmalı. Ligimizi sadece Avrupa'da yaşayan gurbetçilerimiz izliyorlar. Duruma bakınca Mancini'nin sözlerinde haklı olduğunu görürüz.

GÜRCAN BiLGiÇ

Ülkede iklim uygun değil!
Yıllar önce Jay Jay Okocha gitmek istediğinde de aynı şeyi söylemişti; "Maçların Eurosport'tan yayınlandığı bir ligde oynamak istiyorum." Yani bu noktada Mancini'nin görüşüne saygı duyuyorum. Öbür tarafa bakarsak Süper Lig'i cazip hale getirecek şey, iyi futbol. Seyredilmeye değer olması lazım. Ama iki yenilgi aldıklarında işleri tehlikeye giren teknik direktörlerle iyi futbol oynamak çok da mümkün değil. O teknik adamların kendilerini geliştirip arayış içine girmeleri için de iklim yok. Bence önce medyanın ve yöneticilerin Mancini'nin bahsettiği ilk 5'in kalitesine ulaşmaları gerekiyor. Onlar hedefi büyültürse teknik adamlar ve futbolculara da yukarı çekerler.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Mancini'yi kırmadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN