Operasyonu Gülen cemaati yaptı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa'nın Cannes şehrinde yaptığı tatilin son gününde Wall Street Journal'a konuştu.

Giriş Tarihi: 21.1.2014
* Fenerbahçe'ye ve bana kumpas kuruldu. Operasyonu Fettullah Gülen cemaati yaptı.
* Şike Davası'nı uydurdular. Sandıkla geldim, sandıkla gitmiyorum. Demokrasi ayıbı.
* Vicdanen rahatım ve hapis yatmaya gidiyorum. Bir gün haklılığımız ortaya çıkacak.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nin 'Şike Davası'nda hakkında verdiği 6 yıl 3 ay hapis cezasının Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi tarafından onanmasına ilişkin sert açıklamalar yaptı... Yargıtay'ın onama kararını öğrendiği Fransa'nın Cannes şehrinde Wall Street Journal'a bir röportaj veren Aziz Yıldırım, "Bize operasyonu Fettullah Gülen cemaati yaptı" çıkışında bulundu. İşte bugün Türkiye'ye döneceğini önceki gün duyuran Yıldırım'ın, Fransa tatilinin son gününde yaptığı ve çok ses getirecek o açıklamalardan dikkat çekenler...

'ŞİKE DAVASI DELİLLERİ SAHTE VE TUTARSIZ'

Şike, teşvik ve örgüt kurma suçlarından aldığı cezalar onanan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'ye ve kendisine kumpas kurulduğunu belirterek, "Beni Ergenekon Davası'ndan içeri alamadılar ve Şike Davası'nı uydurdular. Şike Davası delilleri sahte ve tutarsız. Sandıkla geldim ama sandıkla gitmiyorum. Bu durum, demokrasi ayıbıdır. Yargının kararlarına saygı duymuyorum" diye konuştu.

'PARALEL DEVLETİ CEMAAT YÜRÜTÜYOR'

Yıldırım, "Size operasyonu Gülen cemaati mi yaptı?" sorusuna ise "Sayın Başbakan 17 Aralık'ta 'Paralel devlet var ve cemaat bu paralel devleti yürütüyor' dedi. Bizim operasyon dahil birçok operasyonu Gülen cemaati yapmıştır. Özel yetkili mahkemeler, Türkiye'de bütün yüksek tepeleri düz hale getirmek ve bütün her şeyi kendi ellerine alabilen bir iktidarı yaratmak için yapılmış bir muhakame sistemidir" yanıtını verdi.

'ÖNEMLİ OLAN VİCDANLARDA AKLANMAM'
Yeniden yargılama kararı alınırsa büyük bir memnuniyet duyacağını ancak umudunun olmadığını ifade eden Aziz Yıldırım, "Önemli olan benim vicdanlarda aklanmamdır. Bu yargının kararlarına saygı duymuyorum. Onun için de vicdanen rahatım ve hapis yatmaya gidiyorum. Kaçtı diyenler benden özür dilemeliler. Zaman içerisinde Fenerbahçe'nin haklılığı yine ortaya çıkacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Operasyonu Gülen cemaati yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN