Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uluç: Hakem o Fenerli 'ye dua etsin

Giriş Tarihi: 19.3.2014 08:50 Güncelleme Tarihi: 19.3.2014 09:16
Fenerbahçe; Erciyes karşısında kötü başladı ama toparlanıp galibiyete ulaştı. Tartışılan bir penaltı var. Gökhan, maç sonrası "Alper'in pozisyonu penaltı değilse, benimki 1 milyon kere değildir" dedi. Maç, Gökhan'ın pozisyonu ve tepkisiyle ilgili neler söyleyeceksiniz?
Sondan başlayayım; Gökhan'ın tepkisine itirazım yok. Fenerbahçeli futbolcular, özellikle Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, o kadar kötü alıştırıldılar ki hakemler tarafından; zannediyorlar ki istedikleri her şeyi yapabilirler ama kendilerinin dokunulmazlığı var. Onun için de çok şaşırıyorlar! Herhangi bir hakemden, hele Saracoğlu Stadı'nda, Fener aleyhine bir karar çıkınca çok şaşırıyorlar.
Gökhan o hareketi, o sahada; en azından 100 kere yapmıştır. Geçen seneyi karıştırmıyorum; bu sene, en azından 100 kere yapmıştır. Hiçbirinde, düdük çalınmamıştır. Onun için de "Penaltı değil" diyor.
Hakemlerimiz, Fenerbahçeli oyuncuları çok kötü şeylere alıştırıyorlar.
Gazetelerde çıktı mı; bilmiyorum. Kesin yok da!.. Emre'nin attığı tekme, kesin kırmızı kart... Top yokken, arkadan rakibinin baldırına tekmeyi bastı. Tekme, kırmızı kart; arkadan tekme, iki misli kırmızı kart!.. Çünkü arkadan gelen tekmeye karşı, oyuncunun tedbir alma imkânı yok. O tekmeyi yiyorsun. Futbol hayatın dahi, sona erebilir. 2 santim daha aşağı gelse, aşil tendonu paralanabilir. Bitersin. Hiçbir mazereti yok.
Sarı kart gösterdi sadece!.. O sarı kart, 'Tekme attığını gördüm' demek! Dikkat edin, tekrar tekrar izleyin; Emre'nin, maç boyunca itiraz etmediği tek pozisyon... Taç dahil itiraz eden; hakem, takımı lehine faul verdiği zaman dahi itiraz eden Emre'nin itiraz etmediği tek pozisyon, gördüğü bu sarı kart... Hemen sıvıştı oradan... Çünkü yaptığının ne olduğunu biliyor Emre...
Gökhan'ın penaltıya itirazı, iki kere kırmızı kart... Bir kere hakeme vurdu; öbüründe de formasından çekti! Ona da sarı kart!.. Şimdi Fenerli futbolcu; o pozisyonda kırmızı kart görse, ortalığı yıkar! Çünkü öyle bir şey olacağı, aklından geçmiyor. Bunun için benim, herhangi bir Fenerbahçeli oyuncuya kızma hakkım yok.
Türkiye'deki futbol çirkinliklerinin baş sebebi, Türk hakemlerinin yüreksizliği...
Bir de kafalarında, kart çıkarmanın bir süresi var! O dakikaya gelmeden, kart çıkmıyor; oraya geldikten sonra da kart çıkartmadıkları hafif hareketlere bile, kart çıkarıyorlar. Yani bu ne perhiz; bu ne lahana turşusu!.. O zaman hareketle ilgisi yok; dakikayla alakası var!
Tekme yerleştiriyorsun; bir şey yok. Tekmeyi atıyorsun; -değmiyor dahi- teşebbüsten kart görüyorsun. Dakikasına göre!..
Adam daha maçın birinci dakikasında, hakeme bağırdı. Televizyondan izleyenler ve tribündekiler görüyor. Daha birinci dakikada, çıkart kırmızı kartı; göreyim! 'Hakeme bağıran adamı, bitiririm arkadaş!' de bakalım. Daha birinci dakikada, bunu diyeceksin. Otorite, birinci dakikada kurulur. Baştan otorite kurmadığın zaman da eyyamcıya dönüyorsun!
Gökhan'a verdiği penaltı, çok doğru bir penaltıydı. Ama hakemi kurtaran, Emenike'nin o tesadüf golü oldu. Yerde yatarken dizine çarptı ve gol oldu. O gole hiçbir Fenerli, hakem kadar sevinmemiştir! O gol, hakemi kurtardı. Gol olmasa, o hakem neler yapacaktı; çok merak ediyorum. Fener stadında, maç 1-1 devam etseydi, penaltıyı çalan hakem neler yapacaktı; çok merak ediyorum!

ARKADAŞINA GÖNDER
Uluç: Hakem o Fenerli 'ye dua etsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN