Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uluç: Yıldırım'ın heykeli dikilirdi ama...

Giriş Tarihi: 2.4.2014 08:46 Güncelleme Tarihi: 2.4.2014 13:24
Fenerbahçe, Galatasaray'ın 2-2 berabere kaldığı Bursaspor'u 3-0 mağlup etti. İki maç arasındaki skor farkını, neye bağlıyorsunuz? Fenerbahçe ve Bursaspor'u nasıl buldunuz?
Matematiksel fark şu: Fenerbahçe, 2-0 olduğunda 3-0 yapıyor; Galatasaray, 2-0 olduğunda 2-2 yapıyor!
Fenerbahçe-Bursa maçı, ilginç bir maçtı. Diyelim ki akşam, saat 9'da sinemaya gideceksin; maçın ilk 10 dakikasına baktın, evden çıktın. Film bitti, 'Bursa maçı, kaç kaç bitti?' diye sordun; '3-0' dediler ve 'Normal sonuç. Hatta 4-5 bile olabilirdi' dedin.
Oysa maç, hiç öyle değil. İlk 10 dakikada Fenerbahçe, 'Gol farkı yapar' dedirtecek kadar, Bursa'yı perişan etti. Daha doğrusu; Bursa kendisini perişan etti. Ben bu kadar kötü bir savunma, hayatımda görmedim.
Fenerbahçe'nin santrayı geçtiği her top, gol pozisyonu ile bitiyordu. Fenerbahçe de atamıyordu. Öylesine atamadılar ki Bursalılar bıktılar; 'Siz, bir şey yapamayacaksınız. Bari biz size yaptıralım' dediler ve Fenerbahçe'ye golünü, zorla attırdılar.
Buna rağmen Fenerbahçe, arkasını getiremedi. O en baştaki hızı kesildi. Bursa savunması, paçavra halinden kurtuldu; biraz toparlandı. İlk yarı, hiç beklenmedik şekilde 1-0 sona erdi.
İkinci yarı, oyunun şekli şemali tamamen değişti. Bursa, arka arkaya pozisyonlara girmeye başladı; 'Her an beraberlik golü gelebilir' derken, Fenerbahçe yine beklenmedik bir gol attı. Sow'un hareketleri, gerçekten güzeldi ama orada da 'Civelli' diye bir stoper var. O pozisyonda, ters vuruşu bu kadar rahat yaptıran adam; nasıl stoper olabiliyor, Arjantinlerden buraya nasıl getiriliyor!
Tabii Galatasaray, Burdisso gibi bir stoper getiriyorsa... Ne yazık ki bu ülkede transferleri; yönetimler değil, hocalar ile işleri gayet iyi yürüten menajerler yapıyor. Türkiye, menajerlerin en sevdiği ülke... Hiçbir yere satamayacakları adamları, nasıl oluyorsa; Türkiye'deki kulüplere satıyorlar!
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluç: Yıldırım'ın heykeli dikilirdi ama...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN