Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağrı Polat için değildi!

"Biz bu çağrıyı Adnan Polat için yapmadık. Bazı nedenlerden dolayı üyeliklerinde sorun bulunan birçok Galatasaraylıyı camiaya kazandırmak için yaptık."

Giriş Tarihi: 10.4.2014
G.Saray eski başkanı Adnan Polat'ın dün SABAH'ta yer alan "Neyin iade-i itibarını yapacaklarmış. Benim böyle bir sorunum yok. Mahkeme zaten haklı olduğumu kanıtladı. Benden özür dilenmesini bekliyorum" sözlerine G.Saray Başkanı Ünal Aysal, Divan Kurulu'nda cevap verdi. Pazar günü yapılacak olan Mali ve İdari Genel Kurul'da 1995 yılından bu yana disiplin cezası bulunan üyelerin affedilmesi yönünde bir madde yer aldığını ifade eden Aysal, "Biz bu çağrıyı Adnan Polat için yapmadık. Bazı nedenlerden dolayı üyeliklerinde sorun bulunan birçok Galatasaraylıyı camiaya kazandırmak için yaptık. Bu önerinin kararını üyelerimiz verecek" dedi.

"KUCAKLAYICI ANLAYIŞ İÇİN..."
Aysal sözlerine şöyle devam etti: "Galatasaray camiasında olan herkes itibarlıdır. Asıl önemli olan Galatasaray içinde olan birçok arkadaşımız bazı idari, disiplin cezalarından dolayı bugün oy haklarını kullanamamaktadır. Galatasaray'daki bazı aktivitelere ve kongrelere katılamamaktadır. Biz hem bunun önünü açmak hem de Galatasaray camiasına yeniden birleştirici, kucaklayıcı anlayış getirmek düşüncesi ile yaptık. Hem de bütün Galatasaraylıları bir araya toparlamak, tek vücut halinde Galatasaray'ın istikbali adına çalışması yönünde bir teklif hazırladık. Bunda ne bir kişiye ya da ne de bir zümreye dönük bir hazırlık değildir."

"TRANSFERMARKT SİTESİNE GÖRE"
Mali işlerden sorumlu yönetici Mete İkiz, gelir ve giderleri hakkında bilgi verirken, faaliyet raporunda futbol takımının toplam değerini sorgulayan üyelere verdiği ilginç yanıtla dikkat çekti. İkiz, "Oyuncu değerlerini 165 milyon dolar olarak gösterdiğimiz doğru. Bu rakamlar Transfermarkt'a göre yapıldı" dedi. Mete İkiz ayrıca, kulübün 2013 yılında 17 milyon lira net gelir elde ettiğini vurguladı. Hayri Kozak da, internette yer alan bir sitenin kaynak alınmasına itiraz etti ve "31 futbolcunun değeri başkana göre 165 milyon dolar. Siz hangi finansal kuruma 31 futbolcunun sözleşmesini koyup "elimde 165 milyon dolar varlık var, kredi verin" deseniz vermezler. Hepimiz futbolcu değerlerini biliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağrı Polat için değildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN